Sloboda porazila Borac

Fudbaleri Slobode su u sklopu petog kola Premijer lige BiH u Banovićima savladali ekipu Borca, a konačan rezultat ovog meča je glasio 2:0.

Borac je bolje otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti preko Tatara pogodio prečku, da bi potom udarac Mrkaića zaustavio Erić.

Igrala se 15. minuta kada je Vošnjak šutirao sa preko 35 metara, a lopta je pogodila stativu gola Bojana Pavlovića, te je ostalo 0:0.

Novi okvir gola je viđen u 27. minuti susreta kada je Tatar sa nekih dvadesetak metara pogodio prečku gola Filipa Erića, a dvije minute kasnije isti igrač je šutirao, no ovaj put preko gola.

U 35. minuti susreta Delić je šutirao pored gola Pavlovića da bi sedam minuta kasnije Sloboda stigla do prednosti i to zahvaljujući sjajnoj roli Mehmedovića koji je majstorskim udarcem lijevom nogom pogodio dalji ugao golmana banjalučkog tima i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist tuzlanskog tima.

Igrala se 56. minuta kada se Kulašin požalio na bolove u predjelu stomaka nakon duela sa Kapetanovićem, a onda je napustio teren. Umjesto njega u igru je ušao Jovo Lukić.

Sloboda je u 57. minuti udvostručila prednost, a opet se u listu strijelaca upisao Mehmedović nakon asistencije Osmića.

U 61. minuti zaprijetio je Borac preko Tatara, koji se sjajno oslobodio svog čuvara, a onda je sa desetak metara loptu poslao nebo pod oblake.

U istoj minuti je bez ikakve potrebe Osmić ušao u jedan verbalni duel sa jednim fudbalerom Borca, a sudija mu je odmah pokazao žuti karton.

Iako je trener Borca, Nenad Lalatović u 62. minuti napravio dvostruku izmjenu kada je na teren poslao Cvijanovića umjesto Spreme, a Subića umjesto Gajića, te mu izmjene nisu donijele nikakvu korist.

Iako su uslovi u Banovićima bili zaista teški, s obzirom na to da je kiša neprestano padala tokom meča, Borac je uspio u 72. minuti kreirati dobru priliku preko jednog igrača banjalučke ekipe, koji je sa dva-tri metra šutirao pravo u Erića.

Do kraja susreta Erić je uspio zabilježiti sjajnu odbranu nakon što je iz teške situacije prema njegovom golu šutirao Cvijanović, pa je tako propala ujedno sjajna prilika za Borac.

Sloboda je nakon te prilike uspjela da sačuva prednost od dva gola, te je na kraju došla do velike pobjede protiv banjalučke ekipe.

Stadion: Gradski stadion Banovići. Gledatelja: 1.000. Sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Žuti kartoni: Ribić (Sloboda), J. Osmić (Sloboda), Piščević (Borac), Zakarić (Borac). Strijelci: 1:0 - Mehmedović (42), 2:0 - Mehmedović (58).

Sloboda: Erić, Jusić, Devedžić, Maksimović (63. Ćivić), Mehmedović, Komazec (83. Osmanković), J. Osmić, Kapetanović, Vošnjak, M. Osmić, Delić (75. Hadžibeganović). Trener: Adnan Jahić.

Borac: Pavlović; Andrić, Gajić (62. Cvijanović), Vojnović, Spremo (62. Subić); Piščević, Popara, Meleg (10. Zakarić); Kulašin (56. Lukić), Tatar; Mrkaić. Trener: Nenad Lalatović.

Posušje 3 : 2 Sloga Meridian
Igman 2 : 0 Sarajevo
Sloboda 2 : 0 Borac
Željezničar 4 : 2 Tuzla City
Leotar 1 : 0 Velež
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg