Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

GOŠK domaćin Gradini

U subotu 20. avgusta igra se 2. kolo ovogodišnje sezone u m;tel Prvoj ligi FBiH pet utakmica, u Goraždu istoimeni sastav će ugostiti Radničkog iz Lukavca, Tomislav je domaćin gračaničkom Bratstvu, banovićka Budućnost gradačačkoj Zvijezdi, Mladost bihaćkom Jedinstvu, a hadžićki Radnik novajliji Stupčanici iz Olova.

U nedjelju 21. avgusta gabelski GOŠK koji je u prvom kolu slavio u Gračanici, naravno očekuje pobjedu protiv OFK Gradine, u Maglaju BFK Simm  Bau se sastaje sa bivšim premijerligašem Travnikom i tešanjski TOŠK je domaćin kakanjskom Rudaru.

Subota 20. avgust u 17:00 sati,,

Goražde : FK Goražde– FK Radnički, stadion  „Midhat Drljević „ glavni sudija : Samir Kapo (Kakanj), pomoćnici : Sanel Alihodžić i Selmin Osmančević oba Zenica, 4. sudija : Nihad Ljajić (Sarajevo),  delegat : Senad Huskanović (Zavidovići),  posmatrač suđenja : Tarik Kečo (Sarajevo) .

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Bratstvo ,“ Gradski stadion „ Igor Popović (Busovača), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Edin Zjakić (Bihać), Mario Pejić  (Grude) , Armin  Ćerić (Čapljina),Željko Perić (Mostar).

Banovići : FK Budućnost – NK Zvijezda, stadion“FK Budućnost“ Banovići „ Semir Sarajkić (Sarajevo),Senad Aleta  (Goražde) i Marko Blažević (Mostar), Jure Delič (Mostar), Minor Dujmenović (Bazik), Almir Ćišić  (Mostar).

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Jedinstvo , Gradski stadion „Doboj Kakanj  „ Denis Limov (Gabela),  Sanel Grljević  i Anis Kalajdžić oba Mostar , Armin Efendić, Mirza Trbonja i Ibrahim Hasanbegović  svi Sarajevo .

Hadžići : FK Radnik – NK Stupčanica, Gradski stadion, Edin Osmanović (Kalesija), Mihret Zlatić (Brčko) i Ivo Maglica (Livno), Drago Tabak  (Tomislavgrad), Nedžad Tanjo i Nermin Paradžik oba Goražde.

Nedjelja, 21. avgust u 17:00 sati,

Gabela  : NK GOŠK – OFK Gradina  ,  stadion „ Perica Pero Pavlović“, Aldin Sofić (Zenica), Almir Huskić  (Bugojno) i Amrudin Zaimović (Novi Travnik), Antonio Tomić (Kreševo), Mario Ivković (Livno), Goran Paradžik (Ljubuški).

Maglaj : BFK Simm Bau – NK Travnik,  Gradski stadion Maglaj , Haris Halkić  (Sanski Most), Hasan Nanić  (Bužim,) i Amir Hušidić (Velika Kladuša), Suad Nurić (Gračanica), Zlatan Pavlješević  (Lukavac), Sead Muratović (Goražde).

Tešanj : NK TOŠK – FK Rudar (K) , Gradski stadion Tešanj stadion, Ilija Orkić  (Matići), Filip Jarić (Brčko) i Mirza Fetić (Zenica) , Ajdin Baručija (Zenica), Mato Itrić  (Brčko), Anto Sučić (Nova  Bila).

 


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12