Češka osvojila devetnaest medalja

Timska trka, za mlađe seniore, u disciplini K1, okončana je pojedom selekcije Francuske za koju su veslali Augustin Rebol, Klemen Monžanel i Luis Forže (vrijeme: 1:02.60). Na drugom mjestu završili su Luis Klavadečer, Aron Šmiter i Kornel Brečer (vrijeme: 1:02.67) iz Švajcarske, a bronzane medalje domogli su se Vojtek Matejiček, Mikulas Zapletal i Jan Sindelar (vrijeme: 1:02.86) iz Češke Republike.

U disciplini C1, najbrži su bili Šarl Ferion, Mateo Zani i Matis Pero iz Francuske (vrijeme: 1:10.45). Iza njih su stigli Alva Beir, Karel Rasner i Filip Janu iz Češke Republike (vrijeme: 1:11.42), te Nejc Gradišek, Martin Gale i Marko Aljaž Golob iz Slovenije (vrijeme: 1:13.97).

U disciplini C2 (kanu dvosjed) do zlata su stigli Manoel Rosin / Tangiu Rosin , Korentin Kombe / Klemen Monžanel i Žerom Pajen/ Dimitri Tostain iz  Francuske (vrijeme: 1:08.74  ), srebrnu medalju osvojili su Matej Vanek / Karel Rasner , Radek Nemec / Ondrej Veseli i Alva Bier / Matoš Bier iz Češke Republike (vrijeme: 1:10.28 ) , a bronzano odličje osvojio je tim Švajcarske u sastavu Luis Klavadečer / Kornel Brečer, Nikolas Fehlman / Patrik Guktnet i Jona Miler / Henrik Amstad,  (vrijeme: 1:10.87)

Kod dama, zlatnu medalju, nakon timske trke u disciplini K1, osvojile su Klara Vankova, Maria Nemcova i Tereza Kneblova iz Češke Republike (vrijeme: 1:10.31). Srebro su osvojile Kristina Masini, Luisa Putkemer i Marija Veber iz Njemačke (vrijeme: 1:10.51), a bronzu Ana Šteblaj, Živa Jančar i Nika Ozimc iz Slovenije (1:10.83).

U disciplini C1 najbrže su bile Maria Nemcova, Tereza Kneblova i Ana Retkova iz Češke Republike  (vrijeme: 1:16.50), srebrnu medalju osvojile su Zaura Malinje, Laura Fonten i Margo Bezo iz Francuske  (vrijeme: 1:18.48 ) , dok su do bronze stigle Noa Dijaz, Nerea Gutierez i Andrea Aguera iz Španije  (vrijeme: 1:53.73).

Timska trka za titulu evropskih juniorskih šampiona u disciplini K1 pripala je Klemenu Brežniku, Jonu Senku i Tijašu Kupščeu iz Slovenije (vrijeme: 1:03.51). Oni su iza sebe ostavili Lorenca Kortija, Matea Mucija i Matea Botinija iz Italije (vrijeme: 1:04.89), te Arona Šmitera, Patrika Guknehta i Nikolasa Felmana iz Švajcarske (vrijeme: 1:05.43).

U disciplini C1, do zlata je doveslala juniorska selekcija Češke Republike u sastavu Matej Vanek, Ondrej Veseli i Matoš Bier (vrijeme: 1:09.96).  Srebro je završilo u rukama Stefana Mapelija, Pjetra Toniola i Lorenca Skapinija iz Italije (vrijeme: 1:10.72), a bronza kod Danika Simona, Brune Zužika i Jaromira Ivaneckija (vrijeme: 1:17.70).

Najbolje juniorke Evrope, u disciplini K1, u timskoj trci, postale su Nina Linares, Ev Žiber i Noa Pradalije iz Francuske koje su kroz cilj prošle u vremenu 1:11.69.  Do srebra su doveslale Luisa Putkemer, Marlen Veseling i Ana Sofi Jeger iz Njemačke (vrijeme: 1:12.15), a do bronze Kristina Novosadova, Ana Retkova i Mihaela Zenickova iz Češke Republike (vrijeme: 1:12.25).

Nakon finalnih trka u disciplini sprint, najuspješni su bili takmičari iz Češke Republike koji su osvojili ukupno 19 medalja ( 7 zlatnih, 7 srebnih i 5 bronzanih) , dok su iza njih ostali Francuzi sa 14 osvojenih medalja (9 zlatnih , 3 srebrne, 2 bronzane).