53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Sent Galen osvojio peto mjesto

Sent Galen je osvojio peto mjesto savladavši ekipu Borca M:tel rezultatom 35:27. Za razliku od prethodne utakmice na turniru Sent Galen je ovog puta igrao maksimalno i igrali su u najjačem sastavu.

Švajcarci su imali vođstvo do 15-og minuta kada Borac stiže do izjednačenja 7:7. A dva minuta kasnije nakon početnog vođstva Borac ponovo stiže do prednosti 9:8. U 22.minutu Sent Galen ponovo preuzima vođstvo 12:11. Na odmor rukometaaši iz zemlje satova i sira odlaze sa vođstvom 17:15.

U nastavku mlada Borčeva ekipa se držala do 43.minuta kada su imali minus dva 21:23. Od tog trenutka Sent Galen dodaje gas i povećava vođstvo 25:21 (44.minut). U finišu serijom 3:0 Švajcarci imaju najveću prednost na utakmici 35:26. Na kraju u posljednjim trenucima banjolučani su golom smanjili i postavili konačnih Sent Galen – Borac 35:27.

Više nego raspoložen za igru u timu Sent Galen bio je Ariel Pietrasik koji je postigao 15 golova. Sedam golova je dodao Dominik Jurilj. U redovima Borca najefikasniji su bili Nikša Petrović sa 7 i Miloš Nježić sa pet golova.

UTAKMICA ZA 5.MJESTO:

SENT GALEN – BORAC M:TEL 35:27 (17:15)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 200. Sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (obje iz Doboja). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Sent Galen 2(2), Borac M:tel 4(4). Isključenja: Sent Galen -, Borac M:tel 8 minuta.

SENT GALEN: Perazić (3 odbrane), Pendić 5, Lakićević, Gajser 4, Ben Romdane, Jurilj 7, Has, Pietrašik 15(2), Kajser, Gangl, Jurić, Kurštajner, Zernović (6 odbrana), Rojnica, Onamade 2, Šnajder 2. Trener: Zoltan Čordaš.

BORAC M:TEL: Brkić (odbrana), Ivanović, Perić 4, Jelušić 2, Kalamanda, Petrović 7, Nježić 5(3), Đelić 1(1), Tepić 1, Malivojević 2, Stojanović, Draganić 3, Štrbac, Rožić 2, Subotić (7 odbrana), Knezović, Momić, Bajčeta. Trener: Mirko Mikić.