Napredak startovao pobjedom

Napredak iz Donjeg Šepka

Napredak iz Donjeg Šepka je prvenstvo u Područnoj ligi RS, grupa ''Birač'' počeo pobjedom u komšijskom derbiju protiv Branjeva rezultatom 3:2.

Po prikazanoj igri na terenu, može se slobodno reći, zaslužena pobjeda Napretka. Šepčani su pored tri postignuta gola, propustili 4-5 idealnih šansi, posebno u prvom poluvremenu, a jedan gol u finišu utakmice nije im priznat, nakon greške pomoćnog sudije koji je propustio da signalizira glavnom sudiji da je lopta prešla gol liniju.

Napredak je golovima Nedeljka Sekulića i Marka Obradovića stekao vođstvo od 2:0, da bi gosti u posljednjem minutu prvog poluvremena iz jedanasesterca došli do svog prvog gola, a u nastavku na samom početku drugog dijela i do izjednačenja.

Napredak je treći gol postigao iz opravdano dosuđenog jedanaesterca sredinom drugog poluvremena, a strijelac je bio Nikola Lazaravić.

- Ovo nam je važna pobjeda. Poslije četiri godine oživjeli smo klub i vratili fudbal u Donji Šepak. Imali smo dva gola prednosti, dozvolili gostima da dođu do izjednačenja, ali na kraju kad se sve sumira, dešavanja na terenu, zasluženo smo pobjedili. Idemo dalje, slijedeći vikend nam dolazi Mladost iz Diviča - rekao je Nedeljko Sekulić kapiten Napretka.

Na kraju treba pomenuti, komšijski derbi posmatralo je oko 200 navijača.

Branjevo 3 : 0 Pecka
Jadar 7 : 1 Jardan
Polet 5 : 2 Radnički
Borac 6 : 3 Čelopek
Mladost 3 : 0 Bratstvo
Napredak 8 : 0 Jasenica