Poznati polufinalisti Evra u Splitu

Za plasman u finale u Splitu će se boriti Španija i Mađarska, te Italija i Hrvatska.

"Crvena furija" je savladala Grčku (9:5) u meču koji je kontrolisala od prvog minuta.

Alberto Munaris, Alvaro Granados i Martin Famera su postigli po dva gola, kod Grka je dvostruki strijelac bio Angelos Vlahopulos.

Upravo je Grčka rival Crnoj Gori (četvrtak u 14 sati) u prvom meču za plasman od 5. do 8. mjesta.

Španija će u polufinalu igrati sa Mađarima, koji su ranije danas bili bolji od naše reprezentacije (11:8).

Italija je deklasirala Francusku (16:8), mada prvi dio prvog poluvremena nije nagovještavao sigurnu pobjedu "azura".

Francuzi su vodili 5:3, a Italijani serijom 7:0 preokrenuli na 10:5 i do vrha napunili mrežu "trikolora". Najefikasniji je bio Franćesko di Fulvio sa četiri pogotka.

Tim Alesandra Kampanje će se u četvrtak od 20.30 boriti sa Hrvatskom, koja je imala najlakši posao od svih favorita u četvrtfinalu.

Bez problema je savladala Gruziju - 15:5.

Po tri gola su za "barakude" postigli Loren Fatović i Konstantin Harkov.