Semberci bez bodova u Vojkovićima: Blažić matirao i Zvijezdu 09

Fudbaleri Famosa su danas u Vojkovićima savladali Zvijezdu 09 sa 1:0 u utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske. Čovjek odluke u jednom teškom meču bio je Danel Blažić koji je u 70. minuti pogodio za 1:0.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je zasigurno i najlošije do sada na stadionu u Vojkovićima ove sezone. Dosta nervozno su i jedna i druga ekipa ušle u meč, naročito gosti, koji su nastojali maksimalno da ubrzaju igru, ali im sa druge strane domaća ekipa, svjesna svojih kvaliteta, ali i limita, to nije dozvoljavala. Famos je pokušavao maksimalno da umrtvi igru, da meč pretvori u jednu partiju šaha, što im je apsolutno i uspjelo. Iako je bilo određenih grešaka i nesigurnosti u igri, pa i nemogućnosti da se lopta dobaci u ofanzivni dio terena i priprijeti golu Abdulahovića, Famos je dobro stajao i ono što im je bio cilj zatvorili su sve prilaze Terzićevom golu.

Ostala je Zvijezda 09 zasigurno dužna u prvom dijelu utakmice, pokušavao je i Dženan Hošić uz aut liniju da razdrma igrače, da ih smiri, ali su oni igrali neku svoju igru, koja nije dala rezultat. Tek slab pokušaj glavom Živanovića i još slabiji lijevom nogom Ševkije Resića je premalo od ekipe koja pretenduje za sami vrh. Ni Famos se nije proslavio previše. Nekoliko kornera i slab pokušaj glavom Bjeloša dovoljno tek toliko da se ispuni forma i popuni koji redak više u rubrikama pokušaja sa obje strane. Ali, opet, Famos je bio svjestan da im u goste dolazi kvalitetnija ekipa, te su se i postavili tako na terenu, sa željom da prvenstveno sačuvaju svoj gol.

Nastavak susreta ponudio je dosta življu utakmicu. Na samom startu gosti ostaju bez Miloša Sekulovića koji je u prvoj minuti ostao da leži zbog povrede zadnje lože, pa je Karvaljo odmah morao u igru neplanirano na startu drugog poluvremena. Vidjelo se i da Famos pokušava da iskoristi nervozu gostiju, griješili su dosta u pasovima u posljednjoj liniji. Dejan Bjeloš je prvi upisao danas šut u okvir gola, pravo u Abdulahovića.

U 56. minuti vrlo nesigurni defanzivac Andrej Đurić, koji je kasnije navukao gnijev domaćih navijača, sslanjem Ognjena Radovića na ogradu stadiona za šta je dobio žuti karton, griješi, Anes Demirović mu uzima loptu, dodaje do Lalovića, a ovaj šutira preko gola.

Prvu šansu na utakmici pravu gosti imaju u 58. minuti. Fantastičnu loptu je iz posljednje linije u napad poslao Vidović, Živanović je uradio sve fudbalski, izašao na zicer Terziću, ali golman Famosa to sjajno brani i zaustavlja taj napad. Nije se Zvijezda 09 uspjela radovati ni poslije kontre 4 na 1. Ševkija Resić je izbio po desnoj strani, ali je sve upropastio povratnom loptom i Mičić otklanja opasnost.

I kao po navici, za dvije promašene fantastične šanse stiže kazna. Atmosfera je bila poprilično naelektrisana zbog gore pomenutog starta Đurića, uslijedila je gužva na terenu, a kada se sve smirilo Famos dolazi do gola. Lopta prelazi lijevo za Mladena Perovića, ovaj centrira u sredinu gdje se Danel Blažić naklanja lopti i stiže do svog novog gola u sezoni za veliko slavlje.

Umalo je Famos stigao i do drugog gola poslije toga. Abdulahović je pogriješio u ispucavanju lopte, pravo je dodao do Kokota, ali poslije dodavanja Blažića Demirović šutira preko gola.

U 79. minuti Famos još jednom prijeti. Raspala se igra Zvijezde 09 poslije tog primljenog gola, teško su sastavljali pasove, a ionako nervozni su sve više prigovarali na odugovlačenje igre od strane domaćih. Takva atmosfera na utakmici apsolutno je išla na ruku Motorista koji su sve više i više držali loptu i privodili utakmicu kraju, što su uspješno i učinili, bez ikakve prijetnje po gol Terzića, i na kraju slavili zasluženu pobjedu od 1:0.

FAMOS – ZVIJEZDA 09  1:0 (0:0)