Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Derbi u Gračanici

U subotu 17. septembra se igra šest utakmica u okviru 6. kola m;tel Prve lige FBiH, derbi kola se igra u Gračanici gdje Bratstvo dočekuje drugoplasirani sastav Gradine, ovaj derbi je povjeren Graždanima, Ernisu Džemidžiću, pomoćnici su mu Mirza Ćehaja i Senad Aleta, dok je glavnokomandujući Jasmin Topić iz Cazina.

U Maglaju petoplasirani sastav BFK Simm Bau prima u goste Mladost DK, Goražde koje je u donjem dijelu tabele je domaćin hadžićkom Radniku, banovićka Budućnost na svom travnjaku dočekuje Radnički iz Lukavca.

Kakanjski Rudar  se nada trećoj pobjedi u domaćem duelu sa Zvijezdom iz Gradačca, ali i gosti imaju pravo se nadati se povoljnom rezultatu, posljednje plasirana ekipa Tomislava koja je još uvijek bez boda je domaćin Stupčanici iz Olova.

U nedjelju  18. septembra igraju se dvije preostale utakmice, lider GOŠK će biti domaćin pretposljednjem bihaćkom Jedinstvu, a tešanjski TOŠK sastavu Travnika.

   Subota 17. septembar u 16:00 sati,

  Gračanica :  NK Bratstvo   - OFK Gradina  , Gradski stadion „ Luke  „ glavni sudija : Ernis Džemidžić  (Goražde), Mirza Ćehaja (Goražde) i Senad Aleta (Goražde) , Ajdin Baručija delegat : Nedžad Tanjo (Goražde),  posmatrač suđenja : Jasmin Topić (Cazin) .

Maglaj : BFK Simm Bau -  FK Mladost DK  , Gradski stadion Maglaj   , Aldin Sofić  (Zenica), Sanel Alihodžić  (Zenica) i Anis Kalajdžić (Mostar), Sandi Ljevo (Mostar), Eldin Hodžić (Tuzla) , Emir Alečković  (Sarajevo) .

Kakanj : FK Rudar  -  NK Zvijezda  , Gradski stadion  Kakanj , Mario Pejić (Grude), Marko Blažević (Mostar) i Ivo Maglica (Livno), Denis Limov (Gabela ), Armin Ćerić (Čapljina), Almir Ćišić (Mostar).

Banovići : FK Budućnost  - FK Radnički  , stadion FK „Budućnost“ Banovići,  Igor Popović (Busovača), Adnan Ibrahimović  (Brčko) i Boris Bilješko (Novi Travnik) , Juraj Kovčić  (Prud),  Irfan Budimlić (Cazin) , Darko Obradović  (Stolac) .

Goražde : FK Goražde  - FK Radnik (H)   , „Midhat Drljević“ , Edin Osmanović (Kalesija), Enis Đulović  (Tuzla) i Josip Begić  (Posušje), Emir Spahalić  (Mostar), Senad Huskanović  (Zavidovići), Zorislav Nuić (Čapljina)

Tomislavgrad  : NK Tomislav - NK Stupčanica  , „ Gradski stadion“ Ermin Hadžović, Mirza Tičić i Edis Trklja,  Deni Ćatibović svi Sarajevo, Ivo  Karačić (Biletić Polje), Amir Medić (Ključ).

Nedjelja 18. septembar u 16:00 sati

 Gabela : NK GOŠK  - NK Jedinstvo  , Gradski  stadion „Perica Pero Pavlović“, Antonio Tomić (Kreševo), Marko Grebenar (Livno) i Alen Gluho (Sarajevo), Armin Efendić (Sarajevo),  Vinko Begić (Posušje), Goran Paradžik  (Ljubuški).

Tešanj : NK TOŠK  - NK Travnik   ,Gradski  stadion Tešanj, Nihad Ljajić  (Sarajevo), Hasan Nanić  (Bužim) i Amir Hušidić (Velika Kladuša) , Drago Tabak (Tomislavgrrad  -Josip Lozančić (Posušje), Salem Kundo (Goražde).


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12