XS
SM
MD
LG

Kolo sa dva derbija

Sedam utakmica  7.kola m:tel Prve lige FBiH igraju se u subotu 24. septembra, imamo i  dva derbija, u Doboju kod Kaknja će se sastati šestoplasirana Mladost DK bivši premijerligaš, 10 bodova i trećeplasirana  Budućnost, koja ima bod više od Mladosti, drugolasirana OFK Gradina 11 bodova je domaćin sedmoplsiranom Goraždu koji ima dva  boda manje od Gradine.

Povratnik u prvoligaško društvo Radnički iz Lukavca će na svom terenu za rivala imati lidera na tabele gabelski GOŠK .

U Gradačcu se sastaje komšije po trenutnoj tabeli, 13. Zvijezda i  za mjesti više plasirano grečeničko Bratstvo, dok će bivši premijerligaš Travnik koji je pri dnu tabele, ugostiti  Rudara iz Kaknja.

U Hadžima domaći Radnik igra protiv sastava BFK Simm Bau, a dvije posljednje  plasirane ekipe bihaćko Jedinstvo koje će ugostiti Tomislava, Tomislav je do sada postigao 3 gola, bez bodova, a Jedinstvo ima jedan bod, bez postignutog gola u šest kola .

U nedjelju u Olovu igraju najprijatnije iznenađenje domaća Stupčanica i tešanjski TOŠK.

 Subota 24. septembar u 15:30 sati,

Srebrenik :  OFK Gradina  - FK Goražde, Gradski stadion „   „ glavni sudija : Denis Limov  (Gabela), Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk) , Juraj Kovčić (Prud),  delegat : Ivan Tolić (Odžak),  posmatrač suđenja : Besim Dervišbegović  (Orašje) .

Doboj, Kakanj : FK Mladost DK  - FK Budućnost,  Gradski stadion„ Doboj Kakanj “ , Emir Spahalić  (Mostar), Sehmin Hakaković   (Konjic) i Amrudin Zaimović  (Novi Travnik), Semir Sarjkić (Sarajevo) , Vahidin Lušija (Busovača), Luka Gašić  (Gornji Svilaj) .

Gradačac :  NK Zvijezda  - NK Bratstvo  , Gradski stadion  „Banja Ilidža“ , Armin Efendić  (Sarajevo), Mihret Zlatić i Filip Jarić oba Brčko , Samir Kapo (Kakanj ), Mirsad Džuzdanović  (Živinice),  Nermin Paradžik (Goražde).

Lukavac :  FK Radnički   - NK GOŠK , stadion „Jošik“, Deni Ćatibović  (Sarajevo), Eldar Parla (Sarajevo) i Selmin Osmančevič  (Zenica) ,  Aldin Sofić (Zenica), Karlo Jurišić (Posušje ) , Boro Matan  (Livno) .

Hadžići : FK Radnik (H) – BFK Simm Bau  , Gradski stadion  , Draago Tabak  (Tomislavgrad), Senad Aeta i Mirza Ćehaja oba Goražde, Jure Delić (Mostar), Fadil   (Peco), Ahmet Ibranović (Gradačac) .

 Bihać :  NK Jedinstvo – NK Tomislav , Gradski  stadion „Pod borićima“, Sandi Ljevo  (Mostar), Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica), Mario Pejić  (Grude), Ratko Bošnjak  (Vitez),  Zikrija Pašalić (Zenica).

Travnik :  NK Travnik  - FK Rudar ,  stadion „Pirota“, Ilija Orkić  (Orašje), Muris Mehinović (Lukavac) i Edin Zjakić (Bihać) , Haris Halkić  (Sanski Most ), Miron Dujmenović (Bazik),  Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo).

Nedjelja, 25. septembar u 15:30 sati,

Olovo : NK Stupčanica – NK TOŠK, Gradski stadion Olovo, Ajdin Barućija (Zenica),  Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Mirza Fetić (Zenica), Ermin Hadžović (Sarajevo), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Haris Baković (Sarajevo).


8 .kolo Prva liga FBiH
Goražde 1 : 1 Simm-Bau
Budućnost 1 : 0 Radnik
GOŠK 2 : 0 Mladost
Tomislav 3 : 3 Radnički
TOŠK 0 : 0 Jedinstvo
Rudar 1 : 0 Stupčanica
Bratstvo 2 : 1 Travnik
Gradina 1 : 0 Zvijezda
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 8 7 0 1 21
2 Gradina 8 5 2 1 17
3 Rudar 8 5 1 2 16
4 Budućnost 8 4 3 1 15
5 Simm-Bau 8 3 3 2 12
6 Stupčanica 8 3 2 3 11
7 TOŠK 8 2 5 1 11
8 Bratstvo 8 3 2 3 11
9 Zvijezda 8 3 2 3 11
10 Mladost 8 3 2 3 11
11 Goražde 8 2 4 2 10
12 Radnički 8 2 3 3 9
13 Radnik 8 3 0 5 9
14 Travnik 8 2 0 6 6
15 Tomislav 8 1 1 6 4
16 Jedinstvo 8 0 2 6 2