Pobjeda za treće mjesto na tabeli

Goran Zelenika

Fudbaleri Laktaša Admiral beta ostvarili su petu pobjedu u nizu u Prvoj ligi Republike Srpske, danas su na Gradskom stadionu kraj čipsare savladaki gradišku Kozaru (2:0), pa su dospjeli na treću poziciju na tabeli sa koje čekaju derbi u idućem kolu u Krupi na Vrbasu protiv lidera Krupe.
Posle nešto bolje igre Kozare na startu meča u 19. minutu domaćin je došao u vođstvom prelijepim golom Stefana Milojevića koji je uhvatio volej sa 16 metara i pogodio desni donji ugao Srđana Modića. Golman Kozare se bacio, ali je bio kratak tako da je samo uljepšao gol. Do kraja prvog dijela domaćini su imali još nekoliko prilika, nisu uspjeli da udvostruče prednost, dok je Kozara zaprijetila samo jednom udarcem Dejana Glišića.
U nastavku izabranici trenera Miljana Bajića krenuli su po drugi gol da ovjere pobjedu, ali nikako nisu uspjevali da pronađu lopti put do mreže. Potom je uslijedila domonacija Gradiščana koji su u periodu od 65. do 85. minuta izveli nekoliko opasnih napada i malo je nedostajalo da stignu do iznenađenja, a najbliže su bili u 50. minutu kada je ispred Milana Šikanjića hrabro intervenisao golman Đorđe Vuković.
Kada su svi očekivali završetak utakmice i minimalnu pobjedu domaćina, poslije jednog lošeg ispucavanja lopte odbrane Kozare loptu je prihvatio rezervista Goran zelenika, uradio sve sam, i zatresao mrežu gostiju za konačnih i zasluženih – 2:0.

Laktaši Admiral bet – Kozara    2:0 (1:0)

Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima. Gledalaca: 1.000. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Strijelci: 1:0 Milojević (19), 2:0 zelenika (90+3). Žuti kartoni: Veljkić, Despotović (Kozara).
LAKTAŠI ADMIRAL BET: Đ. Vuković, Milić, Amidžić (od 86. Komljenović), Milojević (od 72. D. Vuković), Ostojić, Marković (od 86. Arežina), Škorić (od 64. Petković), Bosančić, Runić, Dojčinović, Babić (od 72. Zelenika).
KOZARA: Modić, Šćekić, Veljkić (od 46. Raca), Blagojević (od 83. Komlenić), Glišić, Malbašić, Govedarica (od 72. Matić), Despotović, Šikanjić, Popović (od 89. Torlaković), Pepić.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor