Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Lider zaustavio Slaviju: Krneta ostavio ligu bez neporaženih ekipa

Fudbaleri Krupe savladali su na svom stadionu Slaviju u derbiju 9. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu sa 3:1.

U prvoligaškom karavanu tako više nema neporaženih ekipa, a za to se pobrinuo Ognjen Krneta sa tri pogotka.

Jedini gol za Slaviju postigao je Stefan Arbinja u 19. minuti, nakon što je Vladan Mandić oduzeo jednu loptu i zatim oboren u kaznenom prostoru. 

Iako se, kako je krenulo, očekivalo još golova u kanjonu Tijesno, na kraju sa posljednjim golom u 26. minuti je bio i kraj goleade.

Dodatna briga za Slaviju, koja je iskazala svoje nezadovoljstvo i suđenjem, predstavlja i povreda Vladana Mandića koji je nezgodno pao na ruku i morao je izaći iz igre u 78. minuti utakmice, a po povratku u Istočno Sarajevo znaće se stepen povrede.

KRUPA - SLAVIJA 3:1 (3:1)
Stadion u Krupi na Vrbasu
Gledalaca: 150
Sudija: Darko Vukovjević (Doboj)
Strijelci: 1:0 Krneta 10, 2:0 Krneta 16, 2:1 ARbinja 19, 3:1 Krneta 26
Žuti kartoni: Kaljić, Arbinja, Beširević, Regoje (trener), Maslovarić (pomoćni trener), Berjan (sl. predstavnik) (SLAVIJA)

KRUPA: Damjanović, Redžić, Perović (od 65. Hadžić), L. Babić, Đekić, Mitrović, Mrzić (od 65. Nikodinović), Krneta (od 89. Jotić), Lelji (od 89. Ljubičić), Petrović (od 75. Bubić), Ristanović

SLAVIJA: Nedžibović, Dabić, Đerić, Beširević, Popović, Stojanović (od 86. Vučinić), Mišović, Arbinja (od 75. Bogučanin), Kaljić, Mandić (od 78. Tomić), Asentić (od 45. Bjeloš)

 


Famos 2 : 2 Slavija
Radnik 2 : 0 Sutjeska
Ljubić 2 : 0 Tekstilac
Drina 0 : 2 Laktaši
Željezničar 1 : 3 Krupa
Rudar Prijedor 1 : 0 Kozara
Sloboda (MG) 6 : 1 Omarska
Zvijezda 09 3 : 0 Modriča
Podrinje 0 : 1 Sloboda (NG)
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Krupa 17 15 1 1 46
2 Sloboda (NG) 17 13 3 1 42
3 Laktaši 17 12 1 4 37
4 Zvijezda 09 17 10 4 3 34
5 Sutjeska 17 10 2 5 32
6 Slavija 17 8 6 3 30
7 Radnik 17 9 3 5 30
8 Rudar Prijedor 17 7 4 6 25
9 Željezničar 17 6 2 9 20
10 Ljubić 17 6 1 10 19
11 Omarska 17 5 3 9 18
12 Kozara 17 4 4 9 16
13 Drina 17 5 1 11 16
14 Sloboda (MG) 17 4 3 10 15
15 Famos 17 4 3 10 15
16 Tekstilac 17 3 5 9 14
17 Podrinje 17 4 1 12 13
18 Modriča 17 4 1 12 13