Zasluženo slavlje Sokolova u derbiju

Mandić načeo goste/ FOTO VASKE

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u derbiju nekadašnjih premijerligaša savladali Rudar iz Prijedora u Istočnom Sarajevu sa 3:2.

Metereolozi bi po utakmicama Slavije mogli početi pratiti vremensku prognozu, jer je kao po navici ponovo kiša pokvarila kompletan ugođaj i derbi. Mada, ruku na srce, danas je na terenu uglavnom postojala samo Slavija, koja je u potpunosti nadigrala Rudara i upisala zasluženu pobjedu, šestu u sezoni.  Prijedorčani su se u finišu probudili, iz dva prekida kaznili Slaviju, ali po svemu viđenom nisu danas zaslužili da se sa bodom vrate u Prijedor.

Nije se kako treba publika ni smjestila na tribine, a Slavija je povela sa 1:0. Dejan Đerić je poslao dugu loptu iz zadnje linije prema naprijed, Arbinja je odlično primio i još ljepše asistirao za Vladana Mandića, a u ovoj utakmici krilni fudbaler Sokolova postiže gol za 1:0.

Nakon toga je uslijedio jedan mirniji period igre koji je potrajao do 26. minute, a onda nekoliko uzbuđenja na obje strane. Prvo jako lijepu akciju Slavije izvode Vladan Mandić i Goran Popović, razmijenili su dupli pas, a ovaj prvi, koji je danas dobio znatno ofanzivniju ulogu u timu i odlično se snašao, šutira preko gola.

Tri minute kasnije korner za Slaviju, Dejan Đerić sa druge stative vraća loptu u sredinu, a Sergej Tomić šutira pored gola.

Nakon pola sata igre i gosti prvi put prijete. Prvi šut u okvir gola uputio je Žoel da Silva, namjestio se na lijevu nogu, ali je Nino Nedžibović siguran. Minutu kasnije uzvraća Arbinja na drugoj strani, ide lopta preko gola.

Slavija do drugog pogotka dolazi u 36. minuti. Poslije jednog prekida odbrana Rudara na kratko otklanja opasnost, ali Hamza Kaljić sjajno reaguje, uzima loptu Cervosu i onda uspjeva da slomi i Nemanju Pekiju, pronađe dovoljno prostora za šut u bliži ugao, a Aleksa Trninić slabije reaguje, lopta mu prolazi ispod ruke i završava u mreži za 2:0.

Izvršili su Prijedorčani tri izmjene odmah na startu drugog poluvremena, umjesto golmana Trninića, te Filipa Mikića i Mohameda Kamara Keite, u igru su ušli Sinan Ćehić, Milorad Bilbija i Danilo Marmat. I ako su nešto planirali da brzim golom vrate neizvjesnost u meč, sasjekao ih je novi gol Slavije.

Poslije samo trideset sekundi u nastavku Vladan Mandić je opet probio lijevu stranu, odigrao u sredinu gdje Avdalovića ruši Momko Kojić, a sudija Dragan Todić pokazuje na penal. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Stefan Arbinja za 3:0.

Praktično, od tada, pa do 79. minute nije bilo gotovo nikakvih dešavanja na terenu, a onda Rudar stiže do pogotka. Danilo Marmat je izveo korner, Momko Kojić sjajno glavom šutira, Nedžibović paradom to brani, ali odbija loptu pravo u gužvu, gdje Marić uspjeva da je gurne prema liniji, a Žoel da Silva ovjeri gol za smanjenje vodstva domaćih.

86. minuta donosi tri velika uzbuđenja na dvije strane. Prvo Rudar, kao i kod gola prijeti nakon prekida, preletjela je lopta sve, Da Silva sa druge strane makazicama vraća u sredinu, gdje Momko Kojić spušta za Kovačevića, koji šutira, ali lopta se od jednog domaćeg fudbalera odbija u korner. Nakon tog kornera odbrana Slavije je otklonila opasnost, a Mišović dugom loptom gađa Nikolu Bjeloša u napadu, no golman Sinan Ćehić u posljednji trenutak uklizava i izbacuje loptu u aut.

Iz tog auta, opet je lopta kod Bjeloša koji odlično šutira, ali Ćehić paradom izbacuje tu loptu.

Rudar do drugog pogotka dolazi u prvoj minuti sudijske nadoknade. Joan Cervos je izveo slobodan udarac sa svoje polovine, dugo je ta lopta putovala u kazneni prostor, Nedžibović je krenuo na nju, ali ne uspjeva da je izboksuje najbolje, lopta pada pred Nemanju Marića koji pogađa praznu mrežu za 3:2.

Pokušao je Rudar agresivno da napadne u sudijskoj nadoknadi, ne bi li izjednačio, nisu uspjeli i na kraju ostaje 3:2 za domaće.

SLAVIJA – RUDAR PRIJEDOR 3:2 (2:0)
SRC „Slavija“, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 350
Sudija: Dragan Todić (Doboj)
Strijelci :1:0 Mandić 2, 2:0 Kaljić 37, 3:0 Arbinja 46p, 3:1 Da Silva 79, 3:2 Marić 90+1
Žuti kartoni: Beširević, Avdalović, Erić (Slavija), Kovačević, Marmat, Marjanović(trener) (Rudar)

SLAVIJA: Nedžibović, Dabić (od 63. Asentić), Đerić, Beširević, Popović, Arbinja (od 77. Bogučanin), Avdalović (od 63. Bjeloš), Kaljić (od 77. Stojanović), Mandić (od 77. Mišović), Erić, Tomić

RUDAR: Trninić (od 46. Ćehić), Cervos, Pekija, Kovačević, Radaković, Da Silva, Kojić, Kamenčić, Mikić (od 46. Marmat), Marić, Keita (od 46. Bilbija)

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar