U srijedu 5. oktobra odigrane su utakmice drugog kola Kupa Federacije BiH. U duelu prvoligaša u Gradačcu Zvijezde i Stupčanica prvi su došli u prednost gosti golom Selimovića, u drugom poluvremenu pogađaju Mujagić i Škrijelj za pobjedu od 2:1.
U Jelahu, u duelu domaćeg Borca i Rudara iz Kaknja prisutni gledaoci si vidjeli sedam golova, za domaće su pogađali Mudrov, Osmić i Jupić, za Kakanjce Čamdžić autogol. Kobilica, Žerić i Imamović za 3:4.
Sarajevski Baton je sve iznenadio pobijedivši gračaničko Bratstvo golom Ćosovića u 88''.
Famos i prvoligaš hadžićki Radnik nakon 1:1 odlučivali su penali u kojima su bili uspješniji domaći 4:2.
OFK Gradina je u gostima savladala čitlučko Brotnjo 2:0, u Han Biloj FK Rudar je savladao Simm Bau golom Alića u 58', u Ustikolini Kolina je bila bolja od Radničkog iz Lukavca 4:2, gornjovakufska Sloga lider Druge lige Jug je savladala Travnik golovima Abazovića i Posavca 2:0.
Banovićka Budućnost je gostovala u Doboju kod Kaknja i pobijedila sastav Mladosti 2:0 , Tešanjski TOŠK je ugostio Goražde koje je savladao rezultatom 2:0 (Tatar, Šarić), bihaćko Jedinstvo je bilo uspješno u Tomislavgradu gdje je golom Hadrovića u 21' je zabilježilo pobjedu. U Zenici Čelik je ugostio lidera na prvoligaškoj tabeli GOŠK – a iz Gabele, Zeničanu su slavili rezultatom 4:2, sva četiri gola je postigao Edin Durmiš.
Rezultati,
Gradačac : NK Zvijezda – NK Stupčanica 2:1 (Mujagić 47' Škrijelj 77'/ Selimović 19'),
Jelah : FK Borac – FK Rudar (K) 3:4 (Mudrov 26' Osmić 58' Jupić 78'/ Čamdžić 56' AG, Kobilica 85' Žerić 86' Imamović 89')
Sarajevo : FK Baton – NK Bratstvo 1:0 (Ćosović 88').
Hrasnica : FK Famos – FK Radnik (H) 1:1 ( Cibra 55'/ Safiyanu 17'), penali 4:2.
Čitluk : NK Brotnjo – OFK Gradina 0:2 (/Turudić 36' AG, Johić 41').
Han Bila : FK Rudar – BFK Simm Bau 1:0 ( Alić 58') .
Ustikolina : NK Kolina – FK Radnički 4:2 ( Polovina 29' 41' Mušović 62' 85'/ Hrvanović 33' Kotarević 43').
Gornji Vakuf / Uskoplje: NK Sloga – NK Travnik 2:0 (Abazović 70' Posavac 90+3').
Doboj, Kakanj : FK Mladost – FK Budućnost 0:2 (Berbić 80' Avdić 86')
Tešanj : NK TOŠK – Goražde 2:0 (Tatar 33' Šarić 82').
Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Jedinstvo, 0:1 (Hadrović 21').
Zenica : NK Čelik – NK GOŠK 4:2 (Edin Durmiš 15' 62' 65' 77'/Dujaković 47' Nižić 88').
Goražde | 4 : 1 | Jedinstvo |
Stupčanica | 3 : 0 | Radnički |
Travnik | 4 : 0 | Mladost |
Zvijezda | 2 : 1 | Radnik |
Gradina | 5 : 3 | Simm-Bau |
Bratstvo | 1 : 3 | Budućnost |
Rudar | 2 : 1 | GOŠK |
TOŠK | 2 : 0 | Tomislav |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | GOŠK | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
2 | Stupčanica | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
7 | Tomislav | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Rudar | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | TOŠK | 30 | 10 | 10 | 10 | 40 | |
10 | Simm-Bau | 30 | 9 | 12 | 9 | 39 | |
11 | Jedinstvo | 30 | 11 | 4 | 15 | 37 | |
12 | Bratstvo | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
13 | Mladost | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
14 | Radnik | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | |
15 | Travnik | 30 | 10 | 1 | 19 | 31 | |
16 | Radnički | 30 | 6 | 6 | 18 | 24 |