Hercegovina bolja od Sloge

Rukometaši Hercegovine izvojevali su drugu premijerligašku pobjedu. U 5. kolu večeras su savladali Slogu iz Doboja 26:21 nakon prave rovovske borbe, piše na sajtu  Radio Nevesinja.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i preko visokih bekova pravili su mnogo problema nevesinjskom sastavu. Kako je vrijeme odmicalo domaći su igrali sve bolje, ali se na odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću Sloge.

U nastavku je Hercegovina nošena publikom pokazala veliku borbenost i lakše je pronalazila put do gola rivala. Sredinom drugog poluvremena Nevesinjci stiču prvu ozbiljniju prednost koju su znalački sačuvali do kraja. Zanimljivo je da se čak 11 domaćih igrača upisalo u strijelce. Trener Čavčić je pohvalio dvojicu juniora − golmana Mihajla Vujadinovića i Uroša Zečevića koji igraju sve značajnije role u dresu Hercegovine.

Najefikasniji igrač utakmice sa sedam golova bio je Dušan Miličević iz dobojske ekipe.

U narednom kolu Hercegovina gostuje u Maglaju, a potom dočekuje Borac.

HERCEGOVINA – SLOGA 26:21 (13:14)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 350. Sudije: Nebojša Bejtović, Bojan Burazor (Kozarska Dubica). Delegat. Zdrenko Alpeza (Mostar)

Ivanović (3), Šarenac(2), Čabrilo (3), Dragović (4), Vujadinović, Vučić, Zečević (1), Cvijanović, Hadrović (1), Zlatić (2), Bašić (1), Kovač, Karanović (4), Tomić (4), Bešić, Ražnatović (1).

Bogdanović, Blagojević, Stojanović (1), Đurđević (3), Stanković (5), Krajina, Tulendić, B.Peštić (1), N. Peštić (1), Simić, Miličević (7), Maričić (3), Bajović.

Leotar 28 : 25 Gračanica
Iskra 31 : 29 Bosna
Izviđač CO 33 : 24 Sloboda
Vogošća 38 : 21 Kakanj
Krivaja 33 : 30 Borac m:tel
Konjuh 25 : 22 Maglaj
Hercegovina 26 : 21 Sloga
Goražde 37 : 28 Gradačac