Đorđe Golijanin donio slavlje juniorima Slavije, kadeti stali u drugom poluvremenu

Deveto kolo Omladinske lige BiH grupa "Centar 1" donijelo je komšijski duel Slavije i Batona iz Sarajeva u konkurenciji kadeta i juniora.

U meču kadeta Baton slavi pobjedu 4:1 i to nakon što se Slavija potpuno raspala u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu domaća ekipa je igrala, vodila 1:0 pogotkom iz penala, ali su onda primili gol u 38. minuti i potpuno stali.

Juniori Slavije i Batona odigrali su jednu borbenu utakmicu u kojoj su golmani Danijel Stijepić kod domaćih, ali i gostujući Bešić imali nekoliko zapaženih intervencija. Na kraju, u 88. minuti Đorđe Golijanin postiže novi gol i donosi slavlje Sokolovima.

REZULTATI I TABELA - KADETI
REZULTATI I TABELA - JUNIORI

SLAVIJA - BATON 1:4 (1.1) KADETI
Pomoćni teren FK Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Simić 23p, 1.1 Miljanović 38, 1:2 Divjan 50, 1:3 Mešić 56, 1:4 Polovina 70
Žuti kartoni: Simić (Slavija), Bublin, Hasagić (Baton)

SLAVIJA: Kužet, Papaz (od 73. Purković), Lale, Koprivica (od 66. Kuzman), Simić, Motika (od 73. Trifković), Timotija, Forcan (od 55. Andrić), Elez, Taušan, Erbez

BATON: Delić, Oprašić, Bahtijarević (od 32. Šabanović), Bublin (od 32. Kulovac), Mešić (od 74. Bešović), Miljanović (od 68. Polovina), Hasagić, Mahmutović, Divjan (od 74. Coković), Spahović, Kulovac

SLAVIJA - BATON 1:0 (0:0) JUNIORI
Sudija: Marko Domazet (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Đ. Golijanin 88
Žuti kartoni: Đ. Golijanin (Slavija), Muzur, Ivazović, Mujadinović, Bešić (Baton)
Crveni kartoni: Dušan Šehovac (Slavija) 89, Tarik Akšamija (Baton) 89

SLAVIJA: Stijepić, Pušara, Gojković, Pekić, Jevtović, Aškraba, Cvijetić, M. Golijanin, Đ. Golijanin, Lubura, Turković (od 50. G. Čelan)

BATON: Bešić, B. Arnautović, M. Arnautović, Žunić (od 46. Abazović), Akšamija, Muzur, Ćosović (od 46. Mujadinović), Mekić (od 88. Alibegović), Šišić (od 75. Osmanković), Ivazović