10.10.2022 R. Uljarević

Heo bolji od Ilićke

Nakon tri kola bez pobjede fudbaleri „Hercegovca“ zabilježili su peti trijumf na svom terenu. Zasluženo i ubjedljivo savladana je mlada ekipa „Ilićke 01“ iz Brčkog, koja je u Bileću stigla sa samo 13 igrača, od kojih su dvojica bila starija od 21 godine.

Početak utakmice bio je neočekivano miran, igralo se uglavnom na polovini gostiju, ali bez izglednih prilika. Ovu uspavanku prekinuo je kapiten domaćih, iskusni Tripo Jokanović koji je preciznim šutem sa oko 20 metara savladao nemoćnog Mićanovića. Do kraja poluvremena situacija na terenu se nije mijenjala, da bi u 41. minutu Filip Vujović iskoristio opravdano dosuđeni jedanaesterac.

U drugom dijelu, srčani momci iz Brčkog su pokušali da urade nešto više prema golu domaćih, ali bez uspjeha. Kako je vrijeme prolazilo do izražaja je dolazila mnogo bolja fizička spremnost Bilećana, pa su Goran Milidragović i ponovo Vujović postigli golove za ubjedljivu prednost „Hea“. Do kraja meča Bilećani su propustili još 5-6 izglednih prilika, što zbog brzopletosti mladih napadača Ognjena Milidragovića i Janjića, što zbog odličnih intervencija golmana Mićanovića. Sve u svemu, ubjedljiva pobjeda „Hercegovca“ u izuzetno korektnoj igri.

HERCEGOVAC – ILIĆKA 01 4:0 (2:0)

Gradski stadion u Bileći

Gledalaca: 350

Glavni sudija: Popović Mladen (Istočno Sarajevo)

Strelci: Jokanović u 25, Vujović u 41. (penal) i 76. i Milidragović G. u 72. minutu

Žuti kartoni: Đorđić (Hercegovac) Mićanović (Ilićka 01)

HERCEGOVAC: Milanović, Begenišić, Popadić G. (od 74. Vučković), Salatić, Sudžum, Andrić (od 74. Starović), Vujović, Đorđić, Ilić (od 46. Milidragović O.), Mrkaić (od 68. Milidragović G.) i Jokanović (od 79. Janjić)

ILIĆKA 01: Mićanović, Čelik, Ristić, Huremović, Antunović (od 81. Topalović), Todorović, Tešić (od 68. Đokić), Zimonjić, Krstić, Božić i Zelen.

IGRAČ UTAKMICE : Nikola Đorđić (Hercegovac)

Velež 3 : 1 Romanija
Guber 2 : 1 Proleter
Mladost (R) 4 : 0 Podrinje
Stakorina 2 : 1 Glasinac 1936