Odigrano je šest utakmica 10. kola m:tel Prve lige Bih i svih šest utakmica je pripalo domaćim ekipama, lider GOŠK je na svom terenu ugostio Simm Bau koji je prvi stekao prednost preko Poturalića u 26 minuti, u drugom poluvremenu golove za Gabeljane su postigli Nižić 49' i Dujaković 54', tri utakmice su završene istim rezultatom 2:0, Goražde protiv Budućnosti, Tomislav protiv Radnika i Zvijezda naspram Travnika.
Kakanjski Rudar je visoko porazio lukavački Radnički 4:0, Bratstvo bihaćko Jedinstvo 4:2.
Rezultati,
Goražde : FK Goražde – FK Budućnost 2:0 (Konjalić 19' Mujić 35') ,
Tomislavgrad : NK Tomislav - FK Radnik 2:0 (Dumančić 6' Banović 90+3'),
Gradačac : NK Zvijezda - NK Travnik 2:0 (Fačić 11' Škrijelj 23'),
Gračanica : NK Bratstvo – NK Jedinstvo 4:2 (Kulović 34' AG, Ljuca 59' 84' Mujkić 76/Merdović 45+2' 90+3'),
Kakanj : FK Rudar - FK Radnički 4:0 (Imamović 39' Muminović 58' Zukić 67' Hasanović 81 AG),
Gabela : NK GOŠK - BFK Simm Bau 2:1 (Nižić 49' Dujaković 54' /Poturalić 26' ).
Nedjelja, 16. oktobar u 15:00 sati,
Tešanj : NK TOŠK – FK Mladost DK,
Srebrenik : OFK Gradina – NK Stupčanica.
Lista strijelaca,
7 golova,
Sedin Ljuca (NK Bratstvo),
6 - Aldin Hrvanović (FK Radnički), Ajdin Mujagić (FK Zvijezda), Nihad Šero (GOŠK), Husein Poturalić (BFK Simm Bau),
5 – Petar Banović (NK Tomislav) Eldin Mehmedović (OFK Gradina),
4 - Anel Husić (FK Budućnost), Munib Karahmetović (NK Stupčanica), Kenan Šarić (NK TOŠK), Asim Zec (NK Travnik), Vedin Kulović (Mladost), Nikola Šiško (NK Tomislav), Asim Zec (NK Travnik), Luka Merdović (NK Jedinstvo),
3 gola, Abdulfatal Adeshina (NK GOŠK), Aldin Ahmedović (FK Radnički), Idriz Džafić, Armin Imamović, Tarik Zukić (FK Rudar), Ahmed Hasanović, Sinan Ramović, Haris Konjalić (FK Goražde), Dino Kalesić (NK Zvijezda), Ahmed Šabić (NK Bratstvo), Nikola Šiško (NK Tomislav), Ahmed Šabić (NK Bratstvo) ...
Goražde | 4 : 1 | Jedinstvo |
Stupčanica | 3 : 0 | Radnički |
Travnik | 4 : 0 | Mladost |
Zvijezda | 2 : 1 | Radnik |
Gradina | 5 : 3 | Simm-Bau |
Bratstvo | 1 : 3 | Budućnost |
Rudar | 2 : 1 | GOŠK |
TOŠK | 2 : 0 | Tomislav |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | GOŠK | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
2 | Stupčanica | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
7 | Tomislav | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Rudar | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | TOŠK | 30 | 10 | 10 | 10 | 40 | |
10 | Simm-Bau | 30 | 9 | 12 | 9 | 39 | |
11 | Jedinstvo | 30 | 11 | 4 | 15 | 37 | |
12 | Bratstvo | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
13 | Mladost | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
14 | Radnik | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | |
15 | Travnik | 30 | 10 | 1 | 19 | 31 | |
16 | Radnički | 30 | 6 | 6 | 18 | 24 |