Druga uzastopna pobjeda Sloge za bijeg iz opasne zone

Rukometaši Sloge pružili su sjajnu partiju i upisali važnu gostujuću pobjedu. Oni su u Gradačcu savladali istoimenog domaćina rezultatom 38:30. Zabilježili su tako drugu uzastopnu pobjedu, trener Miljan Stanić uspjeo je da trgne ekipu.

U ranoj fazi utakmice izvrsno je branio golman domaćih Berzad Demirović, odbranio je nekoliko zicera i to uzastopno Đurđeviću, Stojanoviću i Maričiću. U prvih 18 minuta igralo se gol za gol. A onda slijedi velika serija Sloge od 5:0 za vođstvo 11:6. Od tog trenutka Sloga nije dozvoljavala domaćoj ekipi da je ozbilnjije ugrozi. U 23.minutu nakon tri gola u nizu Gradačačani uspjeli su doći na minus jedan 12:13. Međutim ubrzo Sloga ponovo vraća plus tri 16:13 (26.minut). Na odmor se otišlo sa vođstvom Sloge 19:16.

Na otvaranju drugog poluvremena Dobojlije serijom 3:0 dolaze do pet golova viška 23:18. Sloga je igrala izvrsno i efikasno. U 53.minutu Sloga dolazi do ubjedljivog vođstva od osam golova prednosti 33:25. U samom finišu prednost je iznosila rekordnih devet golova 37:28. Na kraju ubjedljiva pobjeda Sloge 38:30.

Treba reći da Sloga je nastupila bez povrijeđenog Dušana Miličevića koji je bio u sastavu ali nije ulazio u igru. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Nemanja Peštić sa 9, te Vladan Đurđević i Stanko Stanković sa po sedam golova. Milutin Bogdanović sakupio je 12 odbrana u redoima Sloge. Kod domaćih najefikasniji su bili Edvin Dželilović i Luka Karanović sa po 7 golova.

GRADAČAC – SLOGA 30:38 (16:19)

Dvorana: Gradska. Gledalaca: 700. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz sarajeva). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Gradačac 4(2), Sloga 6(6). isključenja: Gradačac 8, Sloga 12 minuta.

GRADAČAC: Berzad Demirović (11 odbrana), Jamaković 4, Đulić 2, Torlaković 2, Radojčić 2, Kavazović, Dželilović 7(2), Karanović 7, Kusić, Omić (2 odbrane), Amer Demirović 3, Begović, Đorđević 2, Spahić, Bristrić, Sarajlić 1. Trener: Slaviša Ignjić.

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojanović 5(4), Đurđević 7(2), Stanković 7, Marković 1, Tulendić, Bogdan Peštić 5, Nemanja Peštić 9, Ristić 3, Miličević, Maričić 1, Dejanović, Krajina, Đurić, Bajović. Trener: Miljan Stanić.

Igrač utakmice: Nemanja Peštić (Sloga)

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač