Sloga poražena od Posušja (FOTO)

U čvrstoj i neizvjesnoj utakmici Sloga je u finišu tačnije u 86.minutu primila gol i ostala bez bodova, poražena je 0:1. Posušje je ovom pobjedom preteklo Slogu na prvenstvenoj tabeli, oni imaju sada 18, dok je Sloga ostala na 17 bodova.
Nakon prvog poluvremena nije bilo golova 0:0. Novinarske bilježnice ostale su prazne, nismo upisali ni jednu ozbiljniju priliku. Igralo se čvrsto na obje strane uglavnom između dva kaznena prostora. Utakmica je bitna i jednima i drugima, pa se igralo opreznije s obje strane
U 68.minutu magla se spustila i na tribine i teren, domaća navijačka grupa Vojvode ne vidi se od magle. Igrao se 77.minut u dobroj prilici bila je Sloga, kada je Uglješa Stevanović nije dobro loptu zahvatio glavom i otišla je u gol aut. U 82.minutu Brković izveo slobodan udarac za Posušje ali šutira pravo u Đulčića. Nekoliko trenutaka kasnije velika šansa za Slogu udarac Ristića odbranio je Kukić. A u toku je bio 86.minut kada je Vukoja sve dobro odradio ubacio loptu na drugu stativu koju je u gol poslao Gabrijel Boban za 0:1. Sloga do kraja nije uspjela da dođe do izjednačenja.

SLOGA MERIDIAN - POSUŠJE 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Boban u 86.minutu , Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 900. Sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici: Amir Kadić (Ilidža) i Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo). Kontrolor suđenja: Ognjen Valjić(Banja Luka). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Zvonimir Begić, Lučić, Vukoja, Boban,(Posušje),
SLOGA MERIDIAN: Đulčić, Zajić (od 64. Đorić), Popara, Stevanović, Milaković (od 75. Starčević), Krstovski (od 64. Janković), Šaula, Kujundžić (od 46.minuta Dadić), Stapić(od 89. Baštić), Ristić, Milanović. Trener: Zoran Ćurguz.
POSUŠJE: Kukić, Brković, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Zvonimir Begić (od 78. Landeka), Jović (od 90. Luka Begić), Šilić (od 46.minuta Vukoja), Roca, Lučić (od 90+2. Dadić), Boban. Trener: Goran Granić
Igrač utakmice: Gabrijel Boban (Posušje)

Zvijezda 09 : Tuzla City