Poraz Igokee

Igokea ima dva poraza u Ligi šampiona i za oba možemo da kažemo da je manjak sreće uticao da se oni dogode. Međutim, u utakmici protiv Bilbao u Laktašima, ekipa Dragana Bajića bi imala sve u svojim rukama da je bila samo malo – a trebalo je mnogo – koncentrisanija sa linije slobodnih bacanja. Još kada se uzme u obzira da su igrali na domaćem terenu, na koševima koje dobro poznaju, igrači Igokee su morali više od vrlo loših 45,5 odsto sa penala!

Što je najteže, promašivali su i kada se ova izuzetno neizvesna utakmica lomila. Promašivali su i najbolji šuteri.

Antebija Voler je u ovom meču pogodio sedam trojki, ali su na poslednje dve koje je ubacio, obe u 30. minutu, surovo odgovorili Baskijci. Posebno je bolela bomba 19-godišnjeg Ubala uz zvuk sirene za kraj četvrtine (66:72). Ipak, do sredine poslednjeg kvartala je meč bio izjednačen, sve dok Hakanson i Smit nisu vezali dve trojke, a Igokea dva promašaja.

Pokazali su Bajićevi momci karakter do kraja, ali su morali da pokažu i da mogu da pogode slobodna bacanja.

Igokea – Bilbao 80:85 (26:24, 23:24, 17:24, 14:13)

IGOKEA: Kroford 10 (9 as, 5 il), Jošilo 10 (1-1, 4-2, 2-2, 3 sk, 1 as, 1 il, 1 ul, 1 rampa), Rej 3 (6-0 trojke), Stivens 11 (8 sk), Voler 25 (12-7 trojke), Bošković, Delalić 4, Kondić 3, Marić 6, Tanasković 8 (5-4, 1-0, 8 sk, 1 as, 1 il, 1 ul, 1 rampa).

BILBAO: Alonso 5, Hakanson 16 (6 as), Kajzer 8, Rabaseda 2 (10 sk), Rejes 6, Anderson, Barandala, Rosa 17 (5-5 trojke), Smit 10 (5 as), Sulejmanović 2, Ubal 8, Viti 11.

Koašarkaši Cedevita Olimpije poraženi u Veneciji

Košarkaši Cedevita Olimpije poraženi su večeras u gostima od Venecije sa 68:76 (15:20, 14:18, 20:20, 19:18), u meču četvrtog kola Grupe A Evrokupa.

Bolji od ostalih kod Cedevita Olimpije bio je Jogi Farel sa 27 poena, pet asistencija i četiri skoka. Džoš Adams je postigao 14 poena, a Alen Omić je zabeležio 11 poena i 21 skok.

Veneciju su do pobede predvodili Alerik Frimen sa 15 i Marko Spisu sa 12 poena.

Cedevita Olimpija je zabeležila sva četiri poraza na startu takmičenja, a Venecija je upisala po dve pobede i poraza.

U narednom kolu, Cedevita Olimpija će dočekati Prometej, dok će Venecija ugostiti Lijetkabelis.

MZT Skopje Aerodrom 87 : 74 Cibona
Zadar 78 : 88 Partizan Mozzart Bet
Igokea m:tel 75 : 74 SC Derby
FMP Meridian 101 : 76 Mornar Barsko zlato
Cedevita Olimpija 85 : 70 Mega MIS
Budućnost VOLI 85 : 87 Borac Mozzart
Crvena zvezda mts 83 : 74 Split