Leo preslišao Siti

Leotar - Tuzla siti

Leotar je u 17. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine deklasirao Tuzla City, a konačan rezultat utakmice je bio 4:0 za domaće.

Domaći su poveli već u drugoj minuti utakmice preko Dejana Uzelca da bi u 26. mrežu gostiju zatresao Mahir Karić, a  rezultat prvog dijela je u 31. minuti postavio Boban Georgiev. Konačan rezultat utakmice postavio je David Čavić u 51. minuti utakmice.

Trebinjci su sa ova tri boda pobjegli iz zone ispadanja, sada se nalaze na devetom mjestu na tabeli sa 18 bodova dok je Tuzla City sedma sa 21 bodom.

Leotar - Tuzla siti 4:0 (3:0)

Stadion: Stadion Police. Gledalaca: 800. Sudije: Mateo Musa (Čitluk), Strijelci: Dejan Uzelac 2', Mahir Karić 26', Boban Georgiev 30', David Čavić 51', [Leotar (Trebinje)]; Žuti kartoni: Mihailo Cmiljanović 63', [Leotar (Trebinje)]; Belmin Mešinović 21', Nebojša Gavrić 57', Mićo Kuzmanović 72', Harun Karić 76', [Tuzla Siti (Tuzla)];

Leotar: Dušan Puletić (G) , Đoko Milović (K) , Dejan Uzelac , Marko Čubrilo (65. Zoran Milić), Haris Handžić (58. Aleksa Spaić), Darko Đajić , Ammar Đuderija (58. Miloš Aćimović), Mihailo Cmiljanović (67. Marko Pervan), Mahir Karić , David Čavić , Boban Georgiev (65. Ognjen Todorović)

Tuzla siti: Malcolm Danjouma Dyhezina Barcola (G) , Mustafa Šukilović , Nebojša Gavrić , Allan Pierre Leonard Eleouet (78. Mahir Rahimić), Mićo Kuzmanović (78. Anis Ćosić), Huso Karjašević (K) , Harun Karić (85. Hamza Redžić), Belmin Mešinović , Jasmin Čeliković , Petar Mišić (65. Salko Nargalić), Ante Hrkač (46. Ali Mahmud)

Široki Brijeg 3 : 0 Sloga Meridian
Zrinjski 3 : 1 Velež
Leotar 4 : 0 Tuzla City
Željezničar 1 : 2 Borac
Sloboda 2 : 0 Sarajevo
Igman 0 : 0 Posušje