Slavija vodila, Famos stizao za neriješen rezultat

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Slavije i Famosa podijelili su po bod u utakmici 17. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu odigravši u Vojkovićima 2:2.

Ligaški gradski derbi poslije 24 godine privukao je dosta pažnje fudbalske javnosti. Još kada se doda da je utakmica imala humanitarni karakter za Gorana Simića – Piculu, tribina fudbalskog zdanja u Vojkovićima bila je mala da primi sve zainteresovane, pa se koristio i prostor iza golova, sve kako bi se prisustvovalo ovom događaju.

Ekipe su gotovo idealno vrijeme za igru i pristojan teren iskoristile da probaju nametnuti svoju igru. Bilo je dosta duela, čvrstine i prave fudbalske borbe, ali ne i previše prilika. Prvu šansu na utakmici ima Zoran Kokot, postigao je on i gol rukom, ali danas vrlo dobri Slaviša Mazić je to vidio i kaznio ga žutim kartonom.

Na drugoj strani uzvratio je Nikola Bjeloš. Tražio je on danas dosta prostor u sredini terena i po dubini, nadomještavao izostanak Hamze Kaljića na toj poziciji. U devetoj minuti prijeti desnom nogom, lopta ide tik pored lijeve stative Terzićevog gola.

Na novu šansu čekalo se do 17. minute. Zoran Kokot tada dobija loptu na lijevu stranu, ubacuje, odbrana Slavije reaguje, ali se lopta vraća do bivšeg igrača Slavije koji iz prve odlično šutira i pokušava iznenaditi Sirća, lopta odlazi preko gola.

Zoran Kokot je imao priliku i desetak minuta kasnije. Marko Škrba je u skoku nadvisio napadače Slavije i praktično gurnuo Zorana Kokota u napad, koji iz prve šutira, ali slabo, pored gola.

Do kraja prvog dijela i nismo vidjeli previše prilika, bilježimo tek jedan mlak pokušaj Nikole Bjeloša koji je išao pravo u Terzića. Golmani i jedne i druge ekipe bili su jako sigurni i pohvatali su sve dubinske lopte koje su dolazile u njihov kazneni prostor.

Malo ko je slutio da će u drugom poluvremenu bit vatromet golova. Dva puta je Slavija vodila , ali se Famos dva puta vraćao i na kraju osvojio bod.

Igrala se 54. minuta utakmice kada Slavija dolazi do prvog vodstva na utakmici. Stefan Arbinja je probio po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje Boro Mišović ubacuje loptu u gol za oduševljenje među pristalicama Sokolova.

Trebalo je Famosu vremena da se oporavi od tog šoka. Slavija je znala kontrolisati utakmicu u tim trenucima, sve do sredine drugog poluvremena kada Famos polako preuzima inicijativu. Tek, Vladan Minić je imao jednu šansu, no Amar Beširević požrtvovanom reakcijom otklanja opasnost.

U 70. minuti Zoran Kokot prijeti sa vrha kaznenog prostora, lopta ide pored gola. Odmah u narednom napadu Marko Tešanović je u sjajnom šansi. Legao je na loptu, odlično šutirao, ali je Amar Sirćo iz „devedeset“ izvadio paradom tu loptu i odbio u korner.

Tri minute kasnije Famos se raduje. Zoran Kokot se uvukao iza leđa odbrane Slavije i na iskustvo iznudio penal. Slaviša Mazić je vidio igranje rukom i pokazao na bijelu tačku sa koje Ognjen Mičić ovaj put ne griješi za izjednačenje.

Četiri minute kasnije Blažić je u šansi, nije bilo promjene rezultata. Problem Famosu stvorilo je i isključenje Zorana Kokota u 83. minuti. Nakon što je prvi žuti dobio zbog igranja rukom, drugi dobija nakon što je nagazio Dejana Đerića, koji nije mogao da nastavi meč i odmah je otišao do kola hitne pomoći.

Slavija do novog vodstva dolazi u 89. minuti. Denis Bogučanin je bio na pravom mjestu poslije jedne odbijene lopte i posprema je u mrežu za svoj novi gol u sezoni.

Bacio je Drinjak sve karte u napad nakon toga, prebacio defanzivce u napad na skok, i to mu se isplatilo u drugoj minuti sudijske nadoknade. Marko Marković je došao do lopte, izborio se za šut nogom, Amar Sirćo sjajno brani, ali lopta pada Adnanu Vranešiću koji uspjeva da je gurne u mrežu za 2:2.

Na kraju, uz manje čarke na kraju utakmice i bespotrebnu reakciju Marka Markovića koji dobija crveni karton zbog udaranja Amara Beširevića bez lopte završeno je 2:2, bod sa kojim ekipe odlaze na zimsku pauzu.

Podrška Piculi

Pred početak utakmice fudbaleri obje ekipe izašli su sa parolom podrške Goranu Simiću Piculi i čitava utakmica je bila u znaku legendarnog fudbalera Slavije. Sa tribinama je objema ekipama stizala velika podrška, a u akciju su se uključile i službena lica utakmice, sudije Slaviša Mazić, Bojan Rakić, Slobodan Marković i Stefan Đukić koji su od sebe uplatili novac, kao i delegat Nemanja Kulina koji je dao svoj doprinos.

FAMOS – SLAVIJA 2:2 (0:0)