Završen "9. Memorijalni turnir Mihailo Malinić"

Kako piše na FB stranici  "Gambit Šah Pale" u prostorijama Osnovne škole Srbija odigran je turnir posvećen Mihailu Malinuću, koji se svake godine održava u okviru Svjetskog dana stradalih u saobraćajnim nesrećama.

Učestvovalo je ukupno 50 takmičara uzrasta od 4 do 20 godina, a igralo se u 6 kategorija, posebno djevojčice i dječaci. Najuspešniji takmičari su osvojili unikatni pehar, a tri prvoplasirana su osvojili medalje.

Iz paljanskog Omladinskog šahovskog kluba „Gambit“ ovom prilikom od srca se zahvaljuju prijateljima iz Bijeljine i Sarajeva što su učestvovali i podržali ovaj turnir. Takođe se zahvaljuju rukovodstvu osnovne škole Srbija i televiziji Istočno Sarajevo što svake godine podržavaju ovaj turnir i sjećanje na mladog šahistu Mihaila Malinića.

Mihailo Malinić je 2014. godine poginuo u saobraćajnoj nesreći sa svojom majkom Jelenom, a tokom života volio je šah i bio je član Omladinskog šahovskog kluba „Gambit“ Pale