Radnik zimuje na diobi prvog mjesta

Futsaleri Radnika su u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH savladali Hercegovinu u Širokom Brijegu 6:3.

Bila je ovo zaostala utakmica petog kola, a pobjeda u njoj Radniku je donijela plasman na diobu prvog mjesta na zimskoj pauzi. Izjednačili su se  sa Mostarcima na vrhu tabele, ali zbog bolje gol razlike Mostarci će u drugi dio sezone ući kao jesenji prvaci.

BIo je Radnik oslabljen na gostovanju na Pecari, istina i domaći, a prvi do gola dolaze gosti u 12. minuti kada Davor Arnautović snažno zakuca loptu u mrežu za 1:0. Ipak, gosti izjednačuju tri minute kasnije preko Davida Zovka, no Stefan Rakić u 18. minuti vraća prednost Sembercima.

Radnik i u drugom poluvremenu prvi postiže gol preko Cvijetina Pavića za 1:3. Mario Mikulić smanjuje na 2:3, ali Stefan Rakić drugim golom opet vraća dva gola prednosti Radniku.

Igrala se 33. minuta kada je opet višak domaćih urodio plodom, Anđel Čolak pogađa za 4:3, ali ni to nije zasmetalo Radniku koji sa još dva brza gola Davora Arnautovića i jednom minijaturom Vladimira Džombića uz aut liniju  dolazi do 6:3 i postavlja konačan rezultat.

HERCEGOVINA - RADNIK MD SHOP 3:6 (1:2)
Dvorana "Pecara"
Gledalaca: 100
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Igor Puzović (Travnik)
Strijelci: 0:1 Arnautović 12, 1:1 Zovko 15, 1:2 Rakić 18, 1:3 Pavić 23, 2:3 Mikulić 25, 2:4 Rakić 26, 3:4 Čolak 33, 3:5 Arnautović 34, 3:6 Džombić 35
Žuti kartoni: Jović (Radnik)

HERCEGOVINA: Rašić, Čolak, Mikulić, Ćavar, Zovko, Marušić, Miličević, Ćorić, Kolobarić, Peko, Bilić, Kvesić

RADNIK: Ružičić, Pavlović, Pavić, Džombić, ARnautović, Savić, Jovanović, Perković, Odžaklić, Trifković, Jović, Miljković, Rakić

Sarajevo 1 : 13 Mostar SG
MNK Hercegovina 10 : 1 Bosna Kompred
Konjic 10 : 2 Doboj
Radnik MD Šop 12 : 4 Sloga
Brotnjo 6 : 4 Salines