Futsaleri Borca jesenji šampioni Republike Srpske

Borac-sport

Futsaleri Borca jesenji su šampioni Prve lige Republike Srpske!

Crveno-plavi su u posljednjem, sedmom kolu jesenjeg dijela sezone trijumfovali nad gradskim rivalom Policajcem rezultatom 2:1 u direktnom duelu za prvo mjesto.

Izabranici Slobodana Blagojevića tako će u preostalih sedam prvenstvenih rundi ući uz 18 bodova, pet više od ”policajaca” i ogromnim šansama da naredne jeseni zaigraju u Premijer ligi BiH.

Do pobjede u banjalučkom derbiju Borac je stigao nakon preokreta. Policajac je stigao do prednosti u 10. minutu golom Dragana Verića i vođstvo sačuvao sve do 25. minuta, kada je rezultat ”poravnao” Ivan Ivanagić. Do potpunog preokreta naš tim je odveo golman Filip Ratković pogotkom šest minuta prije kraja, iskoristivši nesmotrenost gostujuće ekipe u igri ”4 na 3”.

BORAC – POLICAJAC 2:1

strijelci: 0:1 Verić (10.), 1:1 Ivanagić (25.), 2:1 Ratković (34.), dvorana: Borik, gledalaca: 150, prvi sudija: Goran Ilinčić (Prijedor), drugi sudija: Blažennko Torbica (Prijedor), treći sudija: Nebojša Čiča (Prijedor), žuti kartoni: Savić, Ivanagić (Borac), Đaković (Policajac), crveni kartoni: Emilko Janković (Borac, 32. minut), Siniša Đaković (Policajac, 32. minut).

BORAC: Ratković, Ivanagić, Janković, Munjiza, Pavlović. Još su igrali: Petrović, Pejičić, Zec, Mirković, Eskić, Savić. Trener: Slobodan Blagojević.

POLICAJAC: Stanivuković, Verić, Vučić, Glamočić, Aleksić. Još su igrali: Bekić, Stojanović, Sl. Đukanović, Tatić, Nikić, Đaković, Sr. Đukanović. Trener: Nikša Gligić.