Bojan Krulj: Još se upoznajem sa igračima

Bojan Krulj sa fudbalerima Rudar Prijedora

Fudbaleri Rudar Prijedora odigrali su prvi test utakmicu na pripremama u Istri u okviru grupe “A” tradicionalnog međunarodnog turnira “Medulin kup 2023”. Prvoligaš Republike Srpske zabeležio je minimalnu pobedu (1:0) protiv hrvatskog drugoligaša Karlovca, a jedini pogodak postigao je Harun Alibegović u 38. minutu.

Na ovom susretu na klupi Prijedorčana debitovao je novi trener Bojan Krulj koji je stigao iz beogradskog IMT-a.
-Bila je ovo naša prva utakmica protiv čvrstog Karlovca u kojoj su svi igrači dobili priliku da odigraju po 45 minuta i pokažu ono što se traži od njih. Iskren da budem još uvek smo u fazi upoznavanja. U Prijedoru nismo imali mogućnost, zbog loših vremenskih uslova, da radimo neke stvari kako bi približio sliku o svakom pojedincu i ekipi, ali ovde u Medulinu je sada sasvim drugačija situacija. Imamo fenomenalne uslove u kojima ćemo raditi na taktici i uigravanju ekipe jer smo kod kuće mogli samo da se baziramo na fizičku spremu – rekao je Bojan Krulj, šef stručnog štaba Rudar Prijedora.
Što se tiče same utakmice protiv Karlovca strateg “rudara” sa Sane je zadovoljan.
-Mislim da smo bili kvalitetni i dobro angažovani na terenu, pogotovo u prvom poluvremenu, dominarali smo i u finišu poluvremena postigli gol posle prekida kada se Harun Alibegović dobro snašao nakon centaršuta Aleksandra Demonjića iz kornera. I u nastavku utakmice delovali smo sigurno i pouzdano, pogotovo u defanzivi i mogu da kažem da su igrači ispunili postavljeni zadatak. Za dva dana imamo novu utakmicu u kojoj ćemo ponovo tražiti neke nove stvari na terenu – dodao je Krulj.
Krulj je odlično prihvaćen u Potkozarju i nada se da će uspeti da ostvari postavljene takmičarske ambicije sa krajiškim velikanom.
-Atmosfera u ekipi je odlična, zadovoljan sam odnosom momaka prema obavezama, rade profesionalno i odgovorno. Ambicije kluba i moje lične su se poklopile. Želja nam je, što je moguće da ostvarimo još bolji plasman na tabeli, da uigramo ekipu za sledeću godinu i da se vratimo u Premijer ligu BiH. Adaptacija mene na ekipu i ekipe na mene sigurno će potrajati, biće dosta i lekcija, a mi ćemo nastojati da pobeđujemo u što više utakmica i na taj način stvaramo pobednički duh – istakao je Bojan Krulj.

Kervos malaksao

Huan Moro Kervos, reprezentativac Andore, jedini nije bio u igri protiv karlovca. Da li zbog dugog i napornog puta ili virusa, osetio je malaksalost i zatražio je poštedu.
-Kervos nije bio u kombinaciji za utakmicu, ali se nadam da će se već danas (utorak, op. a.) priključiti saigračima na treninzima. Zdravstveni bilten je inače povoljan, ako izuzmemo ove male neprilike Kervosa, sve je u redu – referisao je Krulj.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09