Marinović poslije Vejlea: Danci čvrsti i agresivni

Vinko Marinović, šef stručnog štaba FK Borac

Fudbaleri Borca odigrali su i drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Antaliji, a nakon devedeset minuta igre, duel sa danskom ekipom Vejle završen je početnim rezultatom – 0:0.

I jedini, i drugi, imali su nekoliko prilika za postizanje gola, ali su mreže ostale netaknute. Bilo je i tenzija na terenu, igralo se muški i čvrsto, međutim mreže su ostale netaknute.
Trener Banjalučana Vinko Marinović je u prvom poluvremenu izveo sastav: Ćetković, Lagundžić, Lazić, Vojnović, Subić, Piščević, Predragović, Ninković, Dojčinović, Cvijanović, Lukić. Još su igrali: Pavlović, Popara, Blagaić, Mrkaić.
-Danska ekipa je bila veoma tvrd protivnik i odradili smo utakmicu u izuzetnom tempu. Mislim da možemo da budemo zadovoljni sa tim što nismo primili gol i što smo pokazali čvrstu i mušku igru. Vraćamo se u trenažni proces i preostaje nam da u narednim danima radimo još bolje i da u narednoj utakmici upišemo prvu pobedu tokom priprema - rekao je Nikola Ćetković koji je imao nekoliko odličnih intervencija tokom dvoboja sa Vejleom.
Vinko Marinović, šef stručnog štaba FK Borac, kaže da je bilo dobrih stvari, ali i onih na kojima će ekipa raditi u budućem periodu.
-Igrali smo sa jednom čvrstom i agresivnom ekipom, a to je jedno dobro iskustvo za nas i sa te strane ova utakmica nam je dosta pomogla. Uvek ima stvari koje možemo da popravimo, a tako je bilo i danas. Imali smo neke svoje šanse, a imao je i Vejle dve prilike za postizanje gola. Sve u svemu, ova utakmica nam je pokazala na kojim stvarima još treba da radimo u budućem periodu, a treba reći i da smo mi ove sedmice bili u jednom jakom ritmu treninga - izjavio je Vinko Marinović, strateg Borca.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski