Doboj pobjedio Borac

U okviru trećeg kola Prve lige Republike Srpske rukometašice  Doboja bile su bolje od banjalučkog Borca rezultatom 26:20 (10:10).

Domaće su krenule odlično od  samog  starta utakmice kada u 12.minutu imaju vođstvo 5:2. Prednost od  tri gola su održavale do 17.minuta. Od  tog trenutka slijedi uragan gošći kada sa pet uzastopnih golova prelaze u vođstvo 7:9 (24.minut). Ali domaće golovima Darije Gajić i Leontine Vujić dolaze do izjednačenja 9:9. U preostalom vremenu i jedna i druga ekipa postižu po jedan gol za neriješen rezultat 10:10 na isteku tridesetog minuta.

Na otvaranju drugog dijela Dobojke sa četiri uzastopna  gola stvaraju na kraju ispostaviće se  nedostižnu prednost 14:10. Do kraja su čuvali stečenu razliku, čak su je i uvećali za konačnih 26:20.

Najefikasnije u pobjedničkom taboru bile  su Leontina Vujić sa 8 i Anđela Garić sa 7 golova. Kod  gošći istakle  su se Kristina Bilčar sa 7, te Ružica Šikić i Jelena Novaković sa po četiri gola.

DOBOJ – BORAC 26:20 (10:10)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Dejan Mihajlović i Ognjen Hecegovac. Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Doboj 6(5), Borac 6(2). Isključenja: Doboj 16, Borac 12.minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Katarina Kopić (Doboj) u 52.minutu.

DOBOJ: Vujić 8(4), Tripunović, Knežević 2, Grabovičkić 4, Radulović 2, Matić, Gajić 2(1), Miličević, Garić 7, Kopić 1, Kitanović (4 odbrane), Gojković (11 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Ninoslav Cvijanović.

BORAC: Marinković 1, Trubajić, Kecman, Kočić 3, Šikić 4(1), Vukosavljević (15 odbrana), Bilčar 7(1), Jotanović 1, Novaković 4. Trener: Nikola Bijelić.

Igračica utakmice: Anđela Garić (Doboj)