U Bajincima podjela bodova

Derbi ponovo bez pobjednika

Dvanaesto kolo Područne lige Gradiška je ponovo bilo izuzetno efikasno preko 5,5 golova po utakmici.

Pretposlednje kolo jesenjeg dijela prvenstva je otvoreno u Cerovljanima, gdje je domaći Torpedo ugostio Potkozarje iz Aleksandrovca. Četvrtom pobjedom u poslednjih pet utakmica domaćini su osigurali „prezimljavanje“ u gornjem dijelu tabele, gdje svakako kvalitetom i pripadaju. Ekipa trenera Milenka Baraća u poslednjoj domaćoj utakmici ove jeseni uvjerljivo je porazila Potkozarje sa 6:1. Pobjedu domaćinu golovima su osigurali Ognjen Perišić (18 penal, 28), Goran Sladojević (43), Bojan Trgić (47), Dejan Kojić (62), a previjenac u seniorskoj konkurenciji u 76 minuti je postigao Petko Šinik. Poraz gostiju ublažio je Bojan Vuković u 84 minuti.

Mladi Krajišnik je u Kukuljama dočekao Borac iz Maglajana i uvjerljivom pobjedom 5:1 prikovao goste za pretposlednje mjesto. Domaće je do pobjede vodio raspoloženi Milovan Vujčić sa 4 gola (8, 54, 67 i 83), a jedan gol djelo je Dalibora Ostojića (10). Goste je nakratko u igru vratio Danijel Vrebac pogotkom u 32 minuti za 2:1.

Najviše golova u XII kolu vidjeli su gledaoci u Mrčevcima, gdje su domaći sa 8:2 porazili Ratar iz Stare Topole i time goste ostavili na poslednjem mjestu do proljeća. Posebno raspoložen u redovima domaćina je bio Dejan Gačić sa 5 pogotka (17, 30, 43, 73 i 88 minut), dvostruki strijelac je bio Aleksandar Jorganović u 48 i 70 minui, a jedan pogodak postigao je Goran Kelečević u 65 minui. Poraz gostiju ublažili su Riste Bijelić(52 minut penal) i Dejan Trkulja (86 minut).

Ekipa trenera Dušana Milisavića je u ubjedljivo najboljoj formi (u poslednjih 9 utakmica ostvarili su 8 pobjeda), a dobru formu su potvrdili u komšijskom derbiju u Gornjim Podgraadcima gdje je Sloboda slavila sa 1:3. Dugo su domaćini držali nulu sve do 63 minute, kada je Vedran Bilić donio prednost gostima. U 77 minuti prvi topnik Slobode Rade Džombić udvostručio je prednost gostiju. Nakon prekršaja nad Aleksandrom Pejićem u kaznenom prostoru domaćih u 80 minuti Rade Džombić postiže gol iz penala za 0:3. Pobjedu gostiju ublažio je Filip Plavanjac golom nakon centaršuta Miroslava Todorovića u 83 minuti.

U Turjaku su gostovali Biseri iz Čatrnje, koji su bolje otvorili susret i preko Borisa Kačavende poveli u 18 minuti. Domaći su izjednačili 4 minute kasnije preko Saše Kodića, a pobjedu domaćinu je donio Aleksandar Majstorac golom u 78 minuti.

Teže od očekivanog 2:1 izabranici Bojana Vujića pobjedili su Borac iz Šibovske. Ovom pobjedom ekipa 13 Skojevki je kolo prije kraja jesenjeg dijela prvenstva izbila na čelo Područne lige Gradiška.Poveli su domaćini preko svog prvog topnika Bojana Radića u 42 minuti, samo dvije minute nakon toga gosti izjednačavaju preko Jasminka Kovača. Pobjedu domaćinu osigurao je Neven Bunić golom iz penala u 60 minuti.

U Bajincima pravi derbi meč između do ovog kola prvoplasiranih Kalema i trećeplasiranih Bajinaca. Domaća Mladost je gubila, vodila, opet gubila i na kraju osvjila bod. Poveli su gosti u 8 minuti preko Milenka Devušića, a domaći su do 19 minute okrenuli rezultat u svoju korist preko Mihajla Maletića i Srđana Zeljkovića. Goste u rezultatski egal u 31 minuti vraća Nemanja Kokanović. Prednost gostima u 76 minuti donosi Milan Stanivuković, a konačnih 3:3 svojim drugim golom postavlja Srđan Zeljković.