Minimalna pobjeda Sloge

U fantastičnoj atmosferi uz pjesmu Vojvoda Sloga je uspjela savladati komšijsku ekipu Maglaja rezultatom 31:30. Do pobjede su došli u posljednoj sekundi iz sedmerca. Treba reći da  su najlošiji dio ove utakmice  bili sudije Kadić i Tursić.

U 29.minutu nisu sudili očigledno probijanje igrača Maglaja, te su nakon protesta crveni karton pokazali Milanu Pavlovu. U posljednjem minutu gosti golom večeras nezaustavljivog Omahića stižu do izjednačenja 30:30. Do kraja utakmice preostalo je sedam sekundi, trenerski tandem Sloge Panić-Stevanović zatražio je tajm aut. Nakon tajm auta domaći su krenuli u napad. Dvije sekunde prije kraja Omahić je grubo faulirao Milojevića, dosuđen je sedmerac za Slogu a Omahić je dobio crveni karton. Siguran sa  sedam metara bio je Miljan Ivanović koji je postavio konačnih 31:30 za veliku radost domaće publike.

Sloga je u prvom dijelu bila znatno bolji protivnik. Prednost su uvećavali iz minuta u minut. Maksimalno vođstvo Dobojlije su imale u 25.minutu 17:11. Međutim od  tog trenutka serijom 4:0 gosti dolaze na minus  dva 17:15. Sa  dva gola prednosti u korist domaćih se otišlo na odmor 18:16.

U nastavku Sloga je održavala dva gola prednosti sve do 50.minuta kada gosti prvi put stižu do izjednačenja 24:24. Dva gola viška domaći su imali i nepuna dva minuta prije kraja. Ali onda su ušli u dramatičnu završnicu koju smo već opisali.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Miljan Ivanović sa 9 od  toga je četiri postigao sa linije sedam metara uključujući i onaj pobjednički i Aleksandar Milojević sa 6 golova. Odlični u ovom meču bili su pivot Branko Mišanović i desno krilo Bojan Tulendić koji su postigli po pet  golova. Kod gostiju najbolji je bio Selvedin Omahić koji je Slogine golmane torpedovao osam puta. Edo Mehinagić i Sedžad Abdurahmanović po pet puta su se  upisali u listu strijelaca.

SLOGA – MAGLAJ 31:30 (18:16)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 500. Sudije: Alen Kadić i Dino Tuirsić (Zavidovići). Delegat: Milenko Turudić (Mostar). Sedmerci: Sloga 5(5), Maglaj 2(2). Isključenja: Sloga 8, Maglaj 4.minuta. Diskvalifikacije(crveni kartoni: Milan Pavlov (Sloga) u 29.minutu, Selvedin Omahić (Maglaj) u 60.minutu.

SLOGA: Bogdanović (8 odbrana), Pejić 2, Simić, Tulendić 5, Petrušić, Ivanović 9(4), Pavlov 1(1), Uljarević 1, Gavrić 2, Trifunović, Mišanović 5, Milojević 6, Sauka, Bosić (odbrana). Trener: Zdravko Stevanović.

MAGLAJ: Mehinagić 5(2), Bašić 1, Omerović 3, Alić 3, Mutapčić (6 odbrana), Ridžal, Smajlović, Omahić 8, Hajdić, Džanbegović, Hasić, Abdurahmanović 5, Kadrić, Hadžihasić, Bjelobrković 3, Ćosić 2. Trener: Mahmut Obralić.

Igrač utakmice: Aleksandar Milojević (Sloga)

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa