Borac bi da kopira Romu

Juniori Fudbalskog kluba Borac danas (16 časova) na pomoćnom igralištu Gradskog stadiona dočekuju vršnjake mostarskog Zrinjskog u revanš susretu polufinala Omladinskog Kupa BiH.

Poraz (0:3) u Mostaru od Zrinjskog nije nedostižan, ali je pred juniorima banjalučkog premijerligaša izuzetno težak zadatak protiv igrača starijih godinu dana u borbi za finale i pobednički trofej. Izabranici trenera Zorana Dragišića u prvih 45 minuta susreta u Mostaru bili su na visini zadatka, držali rezultatski egal, ali su u nastavku pali, tri puta kapitulirali i dospeli u veliki rezultatski minus.

-Izgubili smo jer smo primili dva gola posle kornera i jedan nakon dubinskog centaršuta. S druge strane mi smo promašili tri milion odsto šanse, “jedan na jedan” s golmanom. Zrinjski je bez takve igre i šanse iz igre stigao do ubedljivog rezultata. Rezultat nije ekvivalent igre na terenu, ali pobediti 3:0 bez izrazitih prilika i to je kvalitet Zrinjskog. Biće teško u revanšu, ali mi ćemo nastojati da kopiramo Romu u revanšu protiv Barselone iz Lige šampio na i nastojaćemo da priredimo iznenađenje, odnosno izborimo palsman u finale, 8. maja što bi bio veliki rezultat za nas – rekao je šef stručnog štaba juniora Borca Zoran Dragišić.

Današnju utakmicu u Banjaluci sudiće Edis Zukić iz Tuzle, a drugo polufinale Krupa – Široki Brijeg (prvi meč 1:4) igra se sutra.

Radnik 1 : 1 Sloboda
Željezničar 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 2 : 0 Velež
Krupa 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Borac
GOŠK 1 : 3 Vitez
Široki Brijeg 2 : 0 Zvijezda 09