14.Međunarodni omladinski turnir“Fudbal frends-Foča 2018“
U finalu 14. Međunarodnog omladinskog turnirra „Fudbal –Frends-Foča 2018“ sinoć su se sastali Crvena Zvezda i Rijeka.
Poslednji dan ove tradicionalne sportske manifestacije nije prošao bez uzbuđenja i lepih fudbalskih poteza mladih igrača ušesnika ovogodišnjeg „turnira prijateljstva“.“Fudbal frends „ je u potpunosti potvdio svoju svrsishodnost ,fudbalski poletarci su u protekla četiri dan uz odigravanje utakmica sklapali prijateljstva ,družili se i sigurno poneli lepe uspomene iz živopiasnog gradića sa obala Drine i Ćehotine.
Foča i njeni građani su još jednom pokazali da su odlični domaćini što su potvrdili i svi učesnici ranijih a i ovogodi šnjeg turnira.
U utakmici za sedmo mesto skopski Vardar je deklasirao kineskog predstavnika Tjandžin Kvanžan sa ubedljivih 6:1 .Već nakon nakon 12. minuta igre Makedonci i su imali predost od tri gola ,
Ekipa Tjandžin Kvanžana je smanjila na 3:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku susreta Vardar je još tri puta pogađao mrežu mladih Kineza i tako zauzeo utešno sedmo mesto dok su gosti gosti sa Dalekog istoka okončali takmičenje bez ijedne pobede sa tri poraza.
Peto mesto je osvojila ekipa Budućnosti kjoja je više nego ubedljivo savladala Željezničar.Podgoričani su već nakon prvog dela imali ubedljivo vođstvo od četiri gola ,tri gola je postigao Bojović, a jedan Stiković ,isti igrač je pogodio i u drugom delu tačnije u 62 .minutu za konačnih 5:0.
Usledio je susrtet za treće mesto,nastupio je domaći sastav Sutjeske koji je svako napravio najprijatnije iznenađe nje na turnir plasmanom u polufinale,Fočaci su za za protivnika imali jedan od najboljih ekipa turnira Maribor ,nakom prvog dela susret je okončan bez golova i završio najnepopularnijim rezultatom 0:0,istina kakva je bila igra takav jer bio i rezultat.Početkom drugog dela Maribor je ipak pokazao da je kvalitetniji sastav i pogotcima Vipotnika u 38. i 48. minutu ostvario trijumf koji im je obezbedio tereće mesto i bronzano odličje.
Utakmica za peto mesto:
Budućnost - Željezničar 5:0 (4:0)
Gradski stadion. Gledalaca:50. Sudija: Luka Kovačević (Foča). Strelci:Bojović u 10. 13. i 16. Striković u 25. i 63. (Budućnost). Žuti karton: Bojović (Budućnost)
Budućnost: Radulović, Dašić, Mijović (od 36. Đurović), Krivokapić, Bojović, Dačević (od 30. Krkeljić) ,Vuković (od 52.Nikočević) ,Vukotić, Obradović, Osmanović, Striković,
Željezničar: Muftić, Cacan, Lepenica (od 25. Dervić ),Panjeta, Hukara, Ahmić, Ramić, Šarkanović (od 36.Hadžić) ,Aljić (od 28.Sadović), Husović (od 17.Sarajkić) ,Prsić(od45.Pavlak)
Utakmica za sedmo mesto:
Vardar - Tjandžin Kvanžan 6:1 (3:1)
Gradski stadion.Gledalaca .50.Sudija: Nemanja Marković (Foča). Strelci: Ignatov u 3. i 47. Zendezi u 5. Ristevski u 12. Mirčevski u 38 . Rušiti u 54 (Vardar), Džipen Bai u 34. (Tjandžin Kvanžan)
Vardar:Andov (od 61.Veličkovski), Zendezi (od 65 T. Mirčevski), V.Mirčevski, Manasievski,I gnatov, Djurkovski (od 49. Božinovski) ,Hasanović, Andovski, Ristevski, Milenkovski (od 61. Curi), Mitrevski
Tjandžin Kvanžan: Šije Gan, Bičeng Ši, Đatong Lu, Zihao Vang, Meifan Fang, Đangjo Jang (od 50. Li Vang), Džipeng Bai, Zije Vang (od 15. Fandžvan Liu) ,Đuking Liu, Aimin Vu,Junao Li (od 6.Vantao Lu)
Utakmica za treće mesto:
Sutjeska - Maribor 2:0 (0:0)
Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija:Jovo Karić (Trebinje). Strelci: Vipotnik u 38. i 48..Žutii karton: Šupić (Sutjeska).
Sutjekska: Plemić (od 68.Danilović), Ma.Vasijlević, Mi.Vasiljević, Ćevriz, L.Vailjević, Šupić (od 56.Đajić) ,Prodanović ( od 10 .Pavlović) , O.Mojović, Pavlović, Marković (od 63.Radović ), Davidovi.
Maribor: Pridrag, Kasalo, Obrent, Rantuša, Kordeman (od 54.Rec) ,Krešović (od 36. Vipotnik) ,Ciganović (od. 54.Bek) ,Ž.Verdnik, Alhmajer (od 43.Penić) , Medved.
Antrfile
Dosadašnjii osvajači „, devet ekipa je uspelo da osvoji „Trofej prijateljstva“ ,po dva puta su pobednički pehar podigli Crvena Zvezda,Budućnost,Njukasl i Rijeka a jednom Groclin,Vardar,Dinamo,Svonsi, i Olimpija .
2005. Crvena Zvezda(Srbija),2006. Vardar(Makedonija),2007. Groclin (Poljska) 2008 .Budućnost(Crna Gora), 2009. i 2010. Njukasl(Engleska)2011 Crvena Zvezda (Srbija)2012 .Dinamo (Hrvatska) 2013.Svonsi(Vels) 2014.Budućnost(Crna Gora),2015.Olimpija(Slovenija) 2016.i 2017.Rijeka (Hrvatska)
Foča turnir
Željezničar Sport team | : | Široki Brijeg |
Radnik (BN) | : | Kozara |
Željezničar | : | Borac |
Radnik (H) | : | Velež |
Sarajevo | : | Zvijezda 09 |
Sloboda | : | Tuzla City |
Krupa | : | Zrinjski |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Sarajevo | 16 | 13 | 1 | 2 | 40 | |
2 | Zrinjski | 17 | 11 | 2 | 4 | 35 | |
3 | Velež | 17 | 10 | 2 | 5 | 32 | |
4 | Široki Brijeg | 17 | 9 | 3 | 5 | 30 | |
5 | Željezničar | 17 | 8 | 3 | 6 | 27 | |
6 | Sloboda | 17 | 7 | 5 | 5 | 26 | |
7 | Borac | 16 | 6 | 7 | 3 | 25 | |
8 | Zvijezda 09 | 17 | 7 | 2 | 8 | 23 | |
9 | Željezničar Sport team | 17 | 6 | 3 | 8 | 21 | |
10 | Tuzla City | 17 | 4 | 5 | 8 | 17 | |
11 | Krupa | 17 | 5 | 2 | 10 | 17 | |
12 | Radnik (BN) | 17 | 4 | 3 | 10 | 15 | |
13 | Radnik (H) | 17 | 3 | 3 | 11 | 12 | |
14 | Kozara | 17 | 2 | 5 | 10 | 11 |