Silađi sa nacionalnim rekordom u finalu EP

Čaba Silađi oborio je nacionalni rekord na 50 metara prsno i plasirao se u finale Evropskog prvenstva u Glazgovu, Anja Crevar oborila nacionalni rekord na 200m mješovito, a Stjepanović zauzeo sedmo mjesto u finalu na 200m slobodno.

Silađi je postao prvi srpski reprezentativac koji je isplivao dionicu od 50 metara prsno ispod 27 sekundi, tačnije 26,99. To je ukupno treće vrijeme u polufinalu i sutra će se boriti za medalju.

Velimir Stjepanović je odlično plivao prvih 150 metara u finalu, ali nije izdržao ritam i završio je kao sedmi sa vremenom 1:47. Zlato je pripalo Skot Dankan iz Velike Britanije (1:45,34), drugi je bio Litvanac Danas Rapsis (+0,73), bronzani je Mihail Dovgaljuk (+0,81).

Mlada Anja Crevar završila je kao deveta u polufinalu trke na 200m mješovito i to sa nacionalnim rekordom 2:14,05.