Sarajevo pregazilo Vlazniju

SFK 2000 Sarajevo je u susretu prvog kola grupe 8 kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka za žene pobijedilo albansku Vllazniu sa 5:0.

Prvu priliku bh. prvakinje su imale u 2'. Jasna Đoković je uposlila Selmu Kapetanović na desnoj strani koja pogađa vanjski dio mreže gola Vllaznie. Đoković je u 9' pokušala sa dvadesetak metara, ali je poslala loptu preko gola. SFK 2000 je i nakon toga imalo inicijativu, a do prednosti dolazi u 27'. Kapetanović je asistirala Tamari Bojat koja prolazi po desnoj strani, ulazi u protivnički šesnaesterac i prizemnim udarcem pogađa suprotni ugao za 1:0.

Merjema Medić se u 41' oslobodila čuvarki i šutirala sa petnaestak metara, a Viktorija Panchurova na golu Vllaznie zaustavlja taj udarac. Medić je u 45' imala još jednu odličnu priliku kada je ostala sama na lijevoj strani protivničkog peterca, ali je njena dva pokušaja zaustavila Pančurova.

Nakon kornera u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena SFK 2000 udvostručuje prednost. Kapetanović je centrirala ka Tamari Bojat koja glavom šalje loptu na suprotnu stativu, a Alisa Spahić je sprovodi u mrežu.

I drugo poluvrijeme je počelo prilikom za SFK 2000, ali je Selma Kapetanović još jednom pogodila spoljni dio mreže. Naš najtrofejniji tim je u 56' već imao tri gola prednosti. Bojat je asistirala Almi Kamerić koja sama sa desetak metara ne griješi i šalje loptu iza leđa Pančurove.

Kamerić je u 59' imala još jednu priliku nakon dodavanja Merjeme Medić, ali ovaj put sa svega pet metara od protivničkog gola nije bila precizna. Đoković u 71' izvodi korner, a najviša u skoku je bila Aida Hadžić koja šalje loptu iznad prečke. Medić u 80' prolazi po lijevoj strani i šalje loptu na suprotnu stranu ka Aidi Hadžić koja pogađa za 4:0.

Alma Krajnić je u 88' izašla sama pred gol Vllaznie, ali je Pančurova još jednom na visini zadatka. Konačnih 5:0 postavlja Jasna Đoković u drugoj minuti sudijske nadoknade na asistenciju Aide Hadžić.

U drugom susretu grupe Parnu je danas na stadionu „Asim Ferhatović-Hase“ u Sarajevu sa 2:0 pobijedio Anenii Noi. Drugo kolo je na programu 10. avgusta kada će se sastati SFK 2000 Sarajevo-Anenii Noi (Trening centar NS/FS BiH u 17:00 sati) i Vllaznia-Parnu (stadion „Asim Ferhatović-Hase“ u 11:00 sati.

SFK 2000 Srajevo-Vllaznia 5:0 (2:0) T

rening centar NS/FS BiH, Zenica. Sudija: Silvia Domingos (Portugal).  Golovi: 1:0 Bojat (27'), 2:0 Al. Spahić (45'+2), 3:0 Kamerić (56'), 4:0 Hadžić (80'), 5:0 Đoković (90'+2). Žuti kartoni: Kamerić (SFK 2000), Zarka, Levenaj (Vllaznia).

SFK 2000 Sarajevo: Hasanbegović, Crnjak, Đoković, Bojat (od 86. Welbeck-Maseko), Spahić (od 82. Krajnić), Kapetanović, Medić, Hamzić (od 46. Kamerić), Nikolić, Hadžić, Selimović. Trenerica: Samira Hurem.

Vllaznia: Pančurova, Rahmani, Bajraktari, Malići, Muja, Doći, Franja, Pavičević, Gjini, Curaj (od 86. Božić), Aidena (od 15. Zarka, od 59. Levenaj). Trener: Nikolin Leka.