Želji bodovi u Ugljeviku (video i foto)

Ekipe Zvijezde 09 doživela je prvi poraz u Premijer ligi BiH. Tim iz Etno sela Stanišići poražen je svom terenu od sarajevskog Željezničara rezultatom 3:1.

Gosti su bili bolji rival tokom celog meča i na kraju zasluženo slavili. Prvu priliku imali su domaći igrači kada je u 7. minutu Osmanagić iskoristio greškuodbrane Željezničara i sa dvadesetak metara šutirao pored gola. Samo minut kasnije odličnu priliku imali su igrači Željezničara, ali je jedan za drugim,udarce Zeca i Veselinovića, odbranio golman domaćih Erić.

Sledeću dobru priliku gosti su pretvorili u pogodak. Igrao se 19. minut kada je Pavić odlično ubacio sa lijeve strane, a Krpić odlično pratio akciju i sa desetak metara glavomzakucao loptu pod prečku nemoćnog Erića. Gosti su do drugog gola mogli u 38. minutu kada je Stevanović pogodio prečku sa nekih trideset metara, a na odbijenu loptu naleteo Krpić, ali je golman Erić odlično reagovao i spasao mrežu.

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti sa Grbavice i u 53. duplirali vođstvo. Akcija je podsetila na onu iz 19. minuta samo je sada asistent sa desne strane bio Stevanović, a Krpić opet neomaten sa desetak metara šalje loptuglavom u suprotni ugao gola golmana Erića. Domaći su smanjili vođstvo gostiju

u 64. minutu kada je Krajišnik odlično izveo jedanaesterac, a prethodno je Veselinović oborio Husinbašića u svom šesnaestercu. Sve dileme oko pobednika otklonio je Arežina golom u 86. minutu.

ZVIJEZDA 09 – ŽELJEZNIČAR 1 : 3 ( 0:1 )

UGLJEVIK – Gradski stadion. Gledalaca: 1.100. Sudija: Goran Paradžik(Ljubuški)

Strelci: Krajišnik iz jedanaesterca u 64. za Zvijezdu, a Krpić u 19. i 53, te Arežina u 86. za Željezničar. Žuti kartoni: Huseinbašić, Krajišnik, Babić (Zvijezda), Šabanadžović, Stevanović, Krpić, Vranješ (Željezničar).

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Husić , Huseinbašić od 84.Zekanović , Tojčić, Asentić, Filipović, Osmanagić,(56. Ćulum, Vojinović, Škahić, Babić

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski,  Stevanović, Pavić, Čurjurić, Zec (od59. Jazvić), Krpić,  Blagojević, (od 75. Arežina), Bogičević, Šabanadžović, ( od 71. Vranješ), Veselinović, Rodin.

Igrač utakmice: Sulejman Krpić (Željezničar).