Milići pobjedom krenuli u novu sezonu

U novu sezonu u Regionalnoj ligi, grupa Istok, Milići su krenuli pobjednički, savladavši, na stadionu u Supač polju, ekipu iz Ugljevika rezultatom 1:0. Derbi dva kluba, nekadašnja osvajača Prvenstva Republike Srpske, Milića, koji u ovoj godini nisu nijednom poraženi,  i Rudara, povratnika na regionalni Istok, obilježila je  velika borba, tenzije i čak 11 kartona.

Od početka se primjetilo da će utakmica biti teška, taktička i veoma kvalitetna, uz dosta borbe, varnica i agresivnosti. U početnoj fazi domaćin je bolje otvorio susret, pa samo zbog malo lošijih reakcija napadača Marinkovića, Radovanovića i veziste Lazića, nisu došli do vođstva. Milićani su kontrolisali utakmicu i, kroz sigurnu igru i utrčavanja iz drugog plana, stvarali dosta problema gostujućoj odbrani. Baš iz takve jedne situacije, u 21. minutu, kada je novajlija Mičić poslao idealnu loptu iza leđa odbrane gostiju, Marinković pravovremenim utrčavanjem izbjegava ofsajd zamku i stiže do lopte prije golmana Dragića i postiže pogodak za 1:0, što će se na kraju ispostaviti i kao konačan rezultat. Do kraja poluvremena domaćini su čuvali loptu, a gosti su iz nekih polukontri pokušavali da urade nešto konkretnije. Iz jedne takve polukontre,  nakon odbijanja, Simikić dobija loptu u stranu i sa nekih šest metara šutira po zemlji, ali golman domaćih Đorđić još jednom uspijeva da sačuva svoju mrežu netaknutom. U drugom poluvremenu  ista igra se nastavila sve do 57.minuta, kada Jolović, zbog prigovora, dobija drugi žuti karton i domaći igrači ostaju sa deset igrača. Prednost igrača više gostujuća ekipa nije uspjela iskoristiti, iako je iz nekih prekida pokušavala doći do izjednačenja. Još jednom je odlična  odbrana Milića, na čelu sa  golmanom Đorđićem, ostala nesavladiva, i domaćini zasluženo slave pobjedu, nastavljajući  seriju odličnih partija, koju su započeli u proljećnoj polusezoni.

U timu Ranka Lalovića zadovoljni su i prikazanom igrom i rezultatom.

''Kako smo i očekivali i u prethodnom tekstu najavili,  bila je ovo jedna prava prvenstvena utakmica, sa svim onim elementima zbog kojih je fudbal zanimljiv za gledanje. Uspjeli smo da ostvarimo naš cilj, a to je bila pobjeda u derbiju kola, sa odličnom ekipom Rudara iz Ugljevika. Mislim da je u ovom meču presudila naša velika želja da baš na startu pobijedimo ujedno i glavnog favorita za ulazak u Drugu ligu. Malo nas je izbacio iz ritma Jolovićev drugi žuti karton, ali brzo smo se sabrali i, kako sam već naveo, uz veliku želju i borbenost, riješili susret u svoju korist. Drago nam je što smo prva tri boda upisali  u prvoj meču pred svojim navijačima, koji će sigurno, iz utakmice u utakmicu, biti sve brojniji na tribinama u Supač polju“, kazao je napadač Dragan Radovanović, zamjenik kapitena Milića.