Steaua ipak bolja

Na otvaranjuturnira Sloga je pružila žestok otpor znatno iskusnijoj ekipi Steaue. Poraženi su rezultatom 26:31. Treba reći da su Dobojlije u trenažnom procesu 15 dana I bila im je ovo prva pripremna utakmica.

U 9.minutu BojanTulendić nije realizovao sedmerac za domaće pa je umjesto izjednačenja došlo do serije Rumuna od 3:0 za 9:5. Seriju je prekinuo Velibor Manjić i smanjio na 9:6. Najveću prednost u prvom dijelu od 4 gola preimućstva Steaua je imala u dva navrata  9:13 u 21.minutu i 11:15 u 25.minutu. Do odlaska na odmor Sloga je smanjila na minus dva 14:16.

U nastavku izabranici Laufčeaka su povećavali vođstvo do maksimalnih plus 6 u 41.minutu 17:23. Domaći se nisu predavali i šest minuta kasnije dolaze na samo dva gola zaostatka 22:24. Onda sa tri uzastopna pogotka ponovo se odlazi na 5 golova u korist rumunskog predstavnika 22:27. Na kraju podnošljiv poraz Sloge 26:31.

Najefikasniji u Slogi bili su povratnik Velibor Manjić sa 6 i novajlija Vladimir Stanković sa 4 gola. Kod gostiju najviše golova postigli su Andrei Mihalčea 7 i Krsto Milošević 5.

-Čestitam domaćinu na dobroj igri. I oni nisu dovoljno spremni. Ovo je vrhunski turnir i drago nam  je što smo tu.Zadovoljni smo pobjedom i okrećemo se narednim utakmicama. –rekao je Nemanja Grbović igrač Steaue.

-Mi smo najmlađa ekipa na turniru. Imamo dosta novih igrača. Ovo nam je prva utakmica u pripremnom periodu. Svi znamo gdje je Steaua a gdje je Sloga. Borili smo se i nadam se  da ćemo u narednim mečevima pružiti još bolju igru. –rekao je Velibor Manjić kapiten Sloge.

SLOGA – STEAUA 26:31 (14:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 600. Sudije: PredragDejanović I Elvis Marčetić (BiH). Sedmerci: Sloga 5(3), Steaua 5(5). Isključenja: Sloga 2, Steaua4.minuta.

SLOGA: Bajović, Lazić, Bogdanović (11 odbrana), Zekić 3, Đurđević, Maksimović 1, Krajišnik, Tulendić 2, Miličević, Stanković 4, Petković 3, Pavlov, Trifunović 1, Petrušić, Smiljanić 4(3), Karanović 2, Vještica, Manjić 6. Trener: DankoPanić.

STEAUA: Rapčiuga, Milošević 5, Stavrositu 1, Johanson 1, Stanesku (2 odbrane), Bačeru 1, Rosu 4, Georgesku 1(1), Florea 2(1), Vegar 2, Mihalčea 7(3), Humet 4, Vujić 1, Grbović 1, Bižau, 1Merla (4 odbrane). Trener: Stefan Laufčeak.

Igračutakmice: Andrei Mihalčea (Steaua)