Tuzla siti bolji od Želje

U šestom kolu kadetskog šampionata Bosne i Hercegovine Željezničar je iznenađujuće poražen na svom terenu od Tuzla Sitija sa 2:1. U prvom dijelu utakmice kadeti Željezničara nisu bili na nivou igara iz prethodnih pet kola, kada su pružali odlične partije.

S druge strane gosti su se postavili dosta čvrsto i nisu dozvoljavali da Plavi naprave neku izgledniju šansu. Tuzlaci su imali priliku da povedu iz kaznenog udarca, koji je ruku na srce bio prestrogo dosuđen. Ipak, Ahmetovićev šut Miličević je sjajno odbranio.

U 35. minuti Tuzla dolazi do prednosti. Dubinska lopta za Ahmetovića, koji se sjajno snalazi i pogađa mrežu Željezničara za rezultat prvog poluvremena. Željezničar je u drugom dijelu utakmice imao inicijativu nekoliko sjajnih prilika, ali do gola nisu uspjeli doći sve do 68. minute kada je Duraković bio precizan sa bijele tačke. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Šošić.

U 70. minuti kontranapad gostiju, a Husić izlazi sam pred golmana Plavih i postiže pogodak. Pokušavali su Plavi do gola, ali im to nije pošlo za rukom, pa je Tuzla Siti stigla do pobjede rezultatom 2:1.

Željezničar-Tuzla Siti 1:2 (Duraković (p) 68'; Ahmetović 35', Husić 70')

Željezničar: Milićević, Fejzić, Beća, Gušo, Duraković, Pehilj, Džanko, Gasal, Karalić, Husić, Musić.

Tuzla Siti: Avdić, Redžić, Dedić, Požegić, Ahmetović, Husić, Mujkić, Čabrić, Mujkanović, Gavrić, Mehmedović.

Zvijezda 09 1 : 0 Čelik
Zrinjski 0 : 4 Sarajevo
Željezničar 1 : 2 Tuzla City
GOŠK 1 : 2 Krupa
Sloboda 0 : 2 Široki Brijeg