Jedinstvo prekinulo pobjednički niz Milića

Roćevićkom Jedinstvo je pošlo za rukom da, prvo u ovoj godini, porazi Miliće. Iako su prvo poluvrijeme Milićani završili u svoju korist, domaća ekipa je, u nastavku, preokrenula rezultat i upisala sva tri boda u svoju korist.

Gosti iz Milića su dobro otvorili utakmicu i od početka kontrolisali situaciju na terenu, što su nekoliko puta mogli krunisati pogotkom, ali je golman Cvjetković bio na visini zadatka  Dobra igra je, ipak, donijela rezultat deset minuta prije odlaska na odmor, kada, nakon duge lopte Ružičića u šesnaesterac domaćih, Marinković lijepo prima i šutira, njegov šut brani Cvjetković i odbija u stranu loptu na koju natrčava Radovanović i postiže prvi pogodak na utakmici i svoj prvi u ovoj sezoni. Stvorili su Milićani još nekoliko dobrih prilika do kraja, ali je zatajila realizacija, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 0:1. U drugom dijelu dolazi do potpunog preokreta. Domaći igrači su na teren izašli sa jasnim ciljem i ambicijama, dok je izgledalo da su gosti iz Milića utakmicu završili nakon prvih 45 minuta. Jedinstvo potpuno preuzima terensku inicijativu, pokazuju veću želju, borbenost i htijenje da preokrene rezultat, dok su gosti iz Milića  izgledali kao ekipa koja je izašla samo da reda radi odigra preostalih 45 minuta, bez želje, motivacije i upornosti, svih onih karakteristika koje su ovu ekipu krasile u 17 odigranih prvenstvenih utakmica ove godine. U takvoj situaciji, domaća ekipa poravnava  rezultat u 61. minutu,  kada se, nakon šuta Filipića, lopta odbija do M.Nikolića, a on preciznim udarcem, sa nekih 11 metara, trese mrežu Milićana. Motivisano ovim izjednačenjem i podrškom domaće publike, Jedinstvo nastavlja sa pritiskom i devet minuta kasnije stiže i do vođstva od 2:1, kada kapiten domaćih Vasić dobija loptu u šesnaestercu  i jakim udarcem pogađa lijeve rašlje golmana Đorđića. Totalnu nadmoć i inicijativu, ujedno i tačku na odličnu igru domaćih u drugom poluvremenu, stavio je Filipić koji, nakon solo prodora u 16 metara, odličnim udarcem  matira čuvara mreže Milića za 3:1. Marinković je na samom kraju utakmice pokušao atraktivno, makazicama sa sedam metara, da ublaži poraz svoje ekipe, ali je lopta prošla blizu stative odličnog Cvjetkovića. Sudijska trojka, na čelu sa glavnim arbitrom Vukovićem, je odlično odsudila ovaj meč, koji je završen  rezultatom 3:1.

U taboru Ranka Lalovića priznaju svoju odgovornost za prvi poraz.

„Ovo je neobična situacija za nas, ali dogodilo se ono što je moralo kad-tad. Iako smo navikli da dajemo izjave poslije pobjeda ili remija, došlo je vrijeme i da nakon prvog poraza ispoštujemo obaveze prema vašem portalu i našim navijačima. Svjesni smo da se sve serije negdje završavaju, a eto, naš niz utakmica bez poraza je prekinut u Roćeviću, u jednoj zanimljivoj, ali za nas veoma lošoj utakmici. Ne žalimo toliko zbog prekida dobre serije ili poraza, nego zbog loše odigrane utakmice i samog pristupa njoj. Iako smo dobro otvorili meč, poveli i kontrolisali tok susretra, nakon 45 minuta uslijedio je totalni pad, kako u fizičkom, tako i u psihičkom smislu. Bili smo spori, bez ideje i jasnih namjera, što je Jedinstvo,  koje je u drugom poluvremnu krenulo mnogo agresivnije i strastvenije, iskoristilo i pošteno nam nanijelo prvi poraz u ovoj sezoni i ovom prilikom im čestitam na zasluženoj pobjedi i pokazanoj želji koja je, izgleda, u ovom meču bila presudna. Iako su nam nedostajala dva igrača, zbog povrede i kartona, to sigurno nije opravdanje za ovaj veoma loš meč. Nakon ove utakmice pao je i pritisak sa nas, jer teret nepobjedivosti nije lak, pogotovo ako se sa njim nosiš 16 utakmica zaredom. Takođe, ne treba da pognemo glave zbog ovog poraza, jer ekipa koja je sve ovo postigla i gradila 16 utakmica, ne treba zbog jedne da sagne glavu i da padne psihički. Zato ćemo iskoristiti ovu sedmicu da se maksimalno spremimo, psihički i fizički, za lokalni derbi koji nas očekuju u nedjelju, na našem stadionu, sa ekipom Birča, koji će nam sigurno biti veoma neugodan protivnik, što zbog ovog poraza, što zbog same činjenice da je to lokalni derbi dvije ekipe čiji su igrači ponikli u jednom od ova dva kluba,  a igraju na suprotnim stranama“, iskren je  Dragan Radovanović, kapiten Milića na ovoj utakmici i strijelac prvog gola.

FK Milići

Jedinstvo (Roćević) – Milići 3:1 (0:1)

Stadion Lugovi

Gledalaca: 120

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko)

Strijelci: 0:1 Radovanović u 34, 1:1 M.Nikolić u 61, 2:1 Vasić u 70, 3:1 Filipić u 83.

Žuti kartoni: Sekulić, Stojanović, Nikolić (Jedinstvo), Ružičić, Antunović, Marinković, Skočo, Vidović, Došić (Milići)

Jedinstvo:  Cvjetković, Tomić, Stanojević, Ž.Nikolić, Ristić (od 67. Stojanović), Filipić, Vasić (od 76. A.Nikolić), M.Nikolić, Ilić, Sekulić (od 60. M.Stevanović), Kostić

Trener: Aleksandar Pisić

Milići: Đorđić, Vidović, Ćirković, Ružičić, Jovanović, Marinković, Radovanović, Antunović (od 83. Bačić), Skočo, Došić, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Igrač utakmice: Slavoljub Cvjetković (Jedinstvo)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica