Sigurni Rogatičani

ROGATICA – Sedam bodova iz četiri odigrane utakmice tekućeg prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, više je nego su očekivali i najvatreniji navijači Mladosti iz Rogatice.

Nova tri boda osvojena su juče poslije podne u susretu sa Budućnosti iz Pilice, solidne ekipe koja je igrom pokazala da se radi o timu koji njeguje dobar fudbal, ali su se juče namjerili na boljeg od sebe. Gosti su se očito oslonili na Dalibora Krezovića, ali je njega uštopao mladi Srđan Šarenac toliko da se on uopšte nije vidio.

Put do pobjede Mladosti otvorio je golom za 1:0 Nenad Tošović već u 7 minutu. Na 2:0, nakon prodora Darka Rosića po desnoj strani i centar-šuta, povećao je Filip Mihajlović.

Samo dva minuta poslije, opet je na sceni agilni Darko Rosić. Protutnjao je po desnoj strani i centar-šutom u kaznenom prostoru našao povratnika u Mladost Branislava Ristanovića koji je rutinski poslao loptu iza leđa golmana gostiju Slobodana Radića. To je bilo konačlnih 3:0. sa kojim je završena ova utakmica u kojoj je Mladost imala još nekoliko izglednih prilika, ali su one ostale neiskorišćene.

Gosti iz Pilice i pored za oko lijepe igre samo su jednom ozbiljnije ugrozili gol domaće ekipe za koju je i na ovoj utakmici branio veteran Mladen Simsija.

MLADOST (Rogatica) 3 (1)
BUDUĆNOST 0 (0)

Strijelci: 1:0 Tošović u 7, 2:0 Mihajlović u 55, 3:0 Ristanović u 57 minutu.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 7,5
Žuti kartoni; Mihajlović (Mladost Rogatica), Pajić (Budućnost).
Igrač utakmice: Nenad Tošović (Mladost Rogatica) 8

MLADOST (Rogatica): Simsija -, J. Rajak 7, Bojat 7 (od 69 minuta D. Obradović -), Ćaćić 7, Rosić 7,5, Ristanović 7 (od 60 minuta Božović 6,5), Mihajlović 7, D. Sokolović 7 (od 46 minuta Ujić 6,5), Tošović 8, Miličević 7, Šarenac 7,5. Predstavnik kluba: Željko Ćuzulan.

BUDUĆNOST: S. Radić 6,5, Ristić 6 (od 46 minuta P. Radić 6), Kikić 6, Marković 6, Jovanović 6, Lukić 6, Pajić 6, Vasiljević 6 (od 46 minuta Mićić 5,5), Lazarević 6,5. Krezović 6, Ivanović 6. Predstavnik kluba: Milan Lazarević.

Velež 2 : 0 Glasinac 2011
Ilićka 01 2 : 0 Famos
Leotar 5 : 0 Stakorina
Bratstvo 1 : 3 Jedinstvo(Bč)
Jedinstvo(Br) 4 : 2 Proleter
Mladost(G) 5 : 0 Guber
Mladost(R) 3 : 0 Budućnost