Nesportsko ponašanje obilježilo meč u Međašima

U okviru 4. kola novajlija Kolektiv je dočekao ekipu Miloša Obilića iz Novog Naselja Janja, koja se pokazala kao kvalitetan rival. Igrali su previše oštro, što je sudija tolerisao. Domaćin je bio hendikepiran,  bez tri najbolja igrača, ali su igrali dobro, srčano, sportski se borili, fer i korektno. Bilo je prilika na obje strane, ali su odbrane bile bolji dio ekipa. Gosti su od 37. minuta igrali sa igračem manje, jer je opravdano isključen Borislav Jovanović. Upornost domaćih se isplatila,  jer je 4 minuta prije kraja, u kaznenom prostoru srušen Vujadinović, kad je bio u silovitom prodoru. Sudija Jugović je opravdano pokazao na penal. Gosti se ponašaju nesportski, opkolili su sudiju, vukli ga,  gurali. Samo zahvaljujući  članovima uprave domaćh nije došlo do udaranja glavnog suca od strane igrača gostiju. Oni nisu bili zadovoljni dosuđenim penalom, pa su demonstrativno, sa svojim trenerom napustili teren, u znak protesta. Svakako da će disciplinski organi registrovati susret službenim rezultatom 3:0 za Kolektiv,  a goste rigorozno kazniti,  po propisima.

KOLEKTIV - MILOŠ OBILIĆ 0:0,  prekid u 86. minutu
Stadion Kolektiva. Gledalaca: 100. Sudija: Peđa Jugović (Bijeljina). Žuti kartoni: Mihailović, Vujadinović (Kolektiv), Trifković, Milutinović (Miloš Obilić). Crveni karton:  Borislav Jovanović (Miloš Obilić) u  37.
KOLEKTIV:  Draško, D.Simić, Motika,  Vujadinović, Ž.Simić, Bodo, Maksić, Todorović (od 86. Đorđić), Mihailović, Lemajić
MILOŠ OBILIĆ: Rajak, Malinović, Đukić (od 22. Simić), Lukić, Vukadinović,  Kajtaz, Trifković, Jovanović, Stević, Budiša,  Milutinović

Zadrugar 4 : 1 Obarska
Stević Jovan 2 : 3 OFK Janja 2009
Miloš Obilić 2 : 1 Drina
Balatun 2 : 3 OFK Magnojević
Proleter 3 : 0 Priboj
Novo doba 2 : 2 Semberija