Mladi fudbaleri Srbije idu na EP
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobjedom nad Rusijom od 2:1 u Nižnjem Novgorodu plasirala se na Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu.
Osam utakmica i osam pobjeda u kvalifikacijama za ekipu Gorana Đorovića, a pobjedom u Rusiji i zvanično su se plasirali na šampionat Evrope. Radunović je sjajno branio i najzaslužniji je što Rusi nisu poveli prije 62. minuta kada je Černov pogodio za 1:0. Ipak „orlići“ se nisu predavali i u 74. minutu je Melikhov oborio Jovića, sudija je svirao penal, a Luka je bio precizan sa bijele tačke. Pred kraj utakmice Luka Adžić je prošao po lijevoj strani, dodao do Lutovca koji je pogodio za 2:1.
Srbija sada ima 24 boda, osam više od Rusije i do kraja kvalifikacija igraće na domaćem terenu protiv Austrije i Jermenije u oktobru.