Hrvatska bruka u Španiji

Fudbaleri Španije razbili su Hrvatsku 6:0 u derbi susretu večerašnjeg programa Lige nacija.

Poraz u Elčeu je najteži u istoriji hrvatske reprezentacije, koja je prije samo dva mjeseca igrala u finalu Svjetskog prvenstva.

Ekipa Luisa Enrikea je zabilježila drugi trijumf u Grupi 4, pošto je prije tri dana savladala Englesku na Vembliju 2:1.

“Vatreni” su na početku utakmice kreirali dvije odlične šanse, nakon čega su surovo kažnjeni. U intervalu od 24. do 35. minuta domaći su postigli tri pogotka.

Saul je otvorio goleadu, nastavio sjajni Asensio, a nakon novog udarca igrača Real Madrida, golmana Hrvatske Kalinića je lopta pogodila u leđa i završila u mreži.

Jednako efikasni Španci su bili i u drugom poluvremenu. Pogađali su Rodrigo, Ramos i na kraju Isko.

Prvu utakmicu u Ligi nacija, trećeplasirana reprezentacija s minulog Mundijala, odigrala je odlično. Belgijanci su bili bolji od Islanda rezultatom 3:0.

U Ligi B, Bosna i Hercegovina je pogotkom Džeka pobijedila Austriju 1:0.