Slavija sa sedam medalja i tri prvaka Republike Srpske

Karate klub Slavija osvojio je sedam medalja na prvenstvu Republike Srpske za kadete, juniore i karatiste do 21 godine starosti.

Sokolovi su dobili tri prvaka Republike Srpske, a to su postali Marina Kurteš u kategoriji kadeta do 54 kilograma, zatim Maksim Avramović u kategoriji borbi juniora do 76 kilograma, te Dušan Ponjarac u katama za kadete.

Vicešampioni Republike Srpske su Anđela Eraković u katama za juniore i Milica Ždrale u juniorskim borbama do 61 kilograma.

Treće mjesto zauzeli su Milica Đorem u katama za kadete i Sanja Bambarez u borbama preko 54 kilograma.

Slavija je u ukupnom poretku klubova zauzela visoko četvrto mjesto, što je odličan rezultat, a treba napomenuti da Dragan Tambur i Pavle Faladžić zbog povrede nisu nastupili, a Luka Avramović i Teodora Perić zbog ekskurzije.