Srbija u sjajnom meču bolja od Rusije

Odbojkaši Srbije savladali su u sjajnoj utakmici selekciju Rusije sa 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:12) u okviru 5. kola grupe C na Svjetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj.

Četvrta pobjeda za tim Nikole Grbića i osvojeno drugo mjesto u grupi, iza Sjedinjenih Američkih Država. „Orlovi“ su bili sigurni u ključnim momentima prvog seta i osvojili su ga sa 25:21, dok su Rusi u veoma neizvjesnom drugom setu na kraju stigli do izjednačenja (24:26). Srpski odbojkaši nisu psihički pali nakon izgubljenog seta, već su dominirali u narednom i osvojili ga sa 25:17. Protivnik je bio bolji u narednom sa 22:25, a onda je u petom setu vodio sa 10:6. Lisinac je došao na servis i pokrenuo preokret, a Atanasijević je svojim servisom odlučio pobjednika.

Najefikasniji na meču bio je Atanasijević sa 23 poena, Kovačević je imao 21, Ivović 16, Lisinac 11. Sa druge strane Kljuka je osvojio 20, Mihalkov 16, Muserski 14, Volkov 13, Kurakev 10. U narednoj fazi odbojkaši Srbije igraće u grupi H protiv Poljske, Francuske i Argentine.