Omladinac sigurno do bodova

Savladavši sa visokih 3:1 Partizan iz Donje Trnove, u 6. kolu regionalnog Istoka, Omladinac je preskočio neke favorizovanije ekipe i došao na 10. mjesto na tabeli.

Prvih dvadeset minuta utakmica u Potočarima bila je tvrda, kao i uvijek kada domaći Omladinac igra sa ekipom iz Donje Trnove. Gosti su pokušavali preko brzonogog Todorovića da dođu do vođstva i sva proigravanja su se usmjeravala upravo prema njemu. Međutim, nakon 20. minuta ritam igre gostiju polako pada i prvi znakovi oslobađanja od pritiska su udarci Jokanovića, a potom i Damjanovića, sa dvadesetak metara, koji su završili iznad okvira gola. Slična situacija se događa i u 27. minutu kada nezaustavljivi Tadić iz okreta, sa nekih 25 metara, šalje loptu u sami gornji ugao golmana Đokića, koji je u ovoj situaciji bio bespomoćan. Omladinac dalje nastavlja sa napadima, dok ekipa Partizana čuva prostor i nakon osvajanja lopte brzo upošljava Todorovića, koji je bio daleko najopasniji igrač gostujuće ekipe. Svoju hitrost brzonogi Todorović je iskoristio u 40. minutu. Nakon brze akcije po desnoj strani, lopta  je po zemlji ubačena u peterac Omladinca, Todorović je najbrže reagovao, utrčao ispred odbrambenog igrača domaćih, i skrenuo loptu u mrežu, za poravnanje rezultata 1:1.  Do odlaska na odmor primjetan je bio pad u igri, gosti se se zatvorili i čekali na novu kontru i novu priliku, ali rezultat se nije promijenio. Drugo poluvrijeme je počelo pritiskom domaćina koji su prvu priliku imali već nakon minuta igre. Već u sljedećem napadu  Tadić je u trku dobio loptu na ivici kaznenog prostora, istrpio duel sa odbrambenim igračem gostiju,  i udarcem po zemlji, u suprotnu stranu golmana Đokića, postigao svoj drugi pogodak. Nakon ponovnog vođstva, Omladinac dobija još više sigurnosti u igri, tako da je do kraja utakmice dominirao u sredini terena. Bilo je nekoliko dobrih  prilika na obje strane, s tim što ih je znatno više imao Omladinac,  ali jedna je vrijedna pomena, kada su Radušić i Jokanović izmjenom pasova stvorili stopostotnu šansu, a koju na kraju nije realizovao Radušić. Kada je izgledalo da će utakmica biti završena bez promjene rezultata, iskusni Ostojić je odigrao jedan dubinski pas koji je prošao sve gostujuće igrače i došao na nekih dvadesetak  metara od gola do, na ovom susretu, nezaustavljivog Tadića, koji se treći put upisuje u listu strijelaca u 81. minutu, jednim udarcem po zemlji, sa nekih 12-13 metara od gola Đokića.

Izabranici Velemira Marića ne kriju sreću zbog pobjede.

„Ostvarena je očekivana pobjeda i bodovi su zasluženo ostali u Potočarima. Gosti su došli sa namjerom da ostanu neporaženi, ali mi smo, ne potcjenjujući našeg protivnika, u ovom susretu ipak  bili kvalitetnija ekipa i  kvalitetniji fudbal smo igrali u odnosu na rivalsku ekipu.  Fokusirali smo se na sljedeću utakmicu, a gostima želimo sve najbolje u nastavku takmičenja“,  izjavio je Teodor Joveljić, jedan od bedema odbrane Omladinca.

S njim se slaže i trostruki strijelac na ovom meču.

„Pred ovaj susret imali smo veliki problem oko sastava ekipe, ali izašli smo na teren da damo svoj maksimum. Protivnik je bio dostojan rival prvih 20 minuta utakmice, koje  smo mi odigrali u grču. Nismo mogli da se opustimo i igramo. Nakon mog prvog pogotka probudili smo se i igrali smo fudbal. Lopta je bila mnogo u našim nogama. Protivnik je igrao dosta defanzivno, čekao svoju priliku. Iskoristili su je poslije brzog kontranapada,  pred kraj prvog poluvremena, a za nas je to bio mali šok. Na pauzi smo skupili snagu da drugo poluvrijeme odigramo dobro. Srećan sam zbog tri postignuta pogotka, ali, prije svega, zbog upisana tri boda, koja smo igrom i zaslužili. Nas čeka ciklus teških utakmica i već u prvoj narednoj moramo pokušati uhvatiti priključak za gornji dio tabele. Ekipi Partizana želimo mnogo sreće u nastavku prvenstva, ” istakao je  trostruki strijelac Mile Tadić.