Vidikovac ponovo postaje neosvojiv

Savladavši u 7. kolu do sada neporaženu Drinu HE, sa ubjedljivih 2:0, Guber je upisao treću vezanu pobjedu i popeo se u gornji dio tabele drugoligaškog Istoka.

Prvih dvadeset minuta na terenu  je viđena prava šahovska partija, odlični potezi i nadmudrivanje dvije odlične ekipe, a onda su gosti iz Višegrada preuzeli dominaciju. Sve do odlaska na odmor, Drina HE ima više od igre, stvara tri izgledne prilike, ali izabranici Jadranka Janjića ne uspijevaju postići pogodak. Drugo poluvrijeme donosi popuni preokret i drugu sliku na terenu. Guber preuzima inicijativu i stvara prve prilike na ovom meču. U 55. minutu, poslije jednog centaršuta koji je uputio Smajlović, Muminović  glavom šalje ka mreži Drine, golman brani, ali Ćirković nalijeće na odbijenu loptu i Srebreničani  dolaze  do vođstva od 1:0. Nakon samo dva minuta,  Smajlović sjajno prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor gostiju, na pravom mjestu se nalazi Mustafić i Guber povećava prednost na 2:0. Već u sljedećem napadu i  najbolji strijelac u domaćem timu, Jevtić, ima šansu da poveća rezultat kada  izlazi sam na golmana,  ali ne uspijeva pogoditi. U nastavku, sve  do kraja meča,  viđena je borba na sredini terena, ali promjena nije bilo, pa je susret završen rezultatom 2:0 i trijumfom domaće ekipe.

Na srebreničkom Vidikovcu, koji je nekada bio sinonim neosvojivosti, vjeruju da će svom stadionu ponovo vratiti taj epitet.

„Ovaj susret za nas je bio veoma bitan,  jer smo znali da nas pobjeda dovodi u vrh tabele, gdje nam je cilj da se zadržimo. Ušli smo u meč bez četvorice standardnih prvotimaca i to se osjetilo u prvom poluvremenu. Na pauzi smo napravili neke rokade i promjene u igri koje su bile usmjerene na njihove slabe tačke i to je donijelo rezultat. Čestitao bih svojim izabranicima na pobjedi, a gostima na fer igri. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu i u narednim utakmicama, jer imamo kvalitetnu ekipu i to smo i pokazali“, istakao je Đorđe Petrović, trener Gubera.