Plisnić odneo bod

Tim Slavije nije uspeo doći do tri boda u suretu sa gostima iz Dervente. Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1 i oba tima na kraju mogu biti zado voljan ovim ishodom. Domaćin je ipak, moramo reći, bio bliži pobedi. Imali su dve kolosalne prilike, ali je golman Tekstilca, već veteran, Dejan Plisnić pokazao da je u sjajnoj formi i da na njega terenr  Igor Janković mora još da računa. U dva navrata je kod rezultata 1:1, a praktično u jednom napadu Slavije, sačuvao svoju mrežu. Tim odbranama stekao je epitet igrača meča.

-Jeste, zaustavio nas je Plisnić, ali moram istaći da je Tekstilac pokazao najviše od svih klubova koji su gostovali u Istočnom Sarajevu. Disciplinovano, odgovorno, borbeno, konkretno su igrali i znali su od prve minute šta traže. Tako su se držali svih 90. minuta. Svojim igračima ne mogu ništa da zame rim. pokazali su želju, htenje, volju, a nekada baš ne ide sve kako vi hoćete. Mogli smo do pobede, Nismo stigli, ali kada se zna da je gost imao prednost od 0:1 zadovoljan sam činjenicom da smo se vratili i ipak sačuvali bod. Idemo dalje, kaže šef stručnog štaba Slavije Goran Simić.

Imao je on subotu mnogo poteškoća sa zdravljem igrača. U zadnji čas mu je otpao defanzivac Cicović i to je dobro poremetilo zadnju liniju Slavije. Morao je Simić  da vrši neka pomeranja i rokade, a i stoper Aleksandar Pušara nije bio potpuno zdrav.

- Pored njih dvojice, probelme su imali i Bojan Regoje, Vučina Šćepanović, Zoran Kokot. Osetilo se to na našoj igri i imali smo mnogo sporije napade i reakcije. Nije bilo svežine i dovoljno agreisvnosti. Znamo u klubu savrešeno šta nam treba da bi bili još jači i bolji i videćmo da li ćemo uspeti nešto po tom pitanju uraditi. Idemo sada dalj. Čeka nas Podrinje. Moramo da se skoncetrišemo i odemo u Janju sa namerom da napravimo dobar rezultat. Do tada će i ovi zdravteni problemi da prođu. Biće mnogo bolje,a nedostajaće nam Zoran Kokot koji je dobio crveni katon, kaže Simić.