Gradina ostala na šest igrača

Meč Premijer lige za žene Emina Mostar - Gradina Srebrenik prekinut je kod rezultata 8:0 za tim iz Mostara.

Gostujući tim je stigao na meč sa osam fudbalerki. Na poluvremenu je još jedna igračica ostala u svlačinici, a u 57. minuti je došlo do povrede golmana Gradine  i meč je morao biti prekinut.   Kako smo mi saznali Gradina je doputovala sa 17 igračica,ali je samo osam  imalo pravo nastupa.

U izvještaju delegata piše:

Utakmica organizovana shodno sa propozicijama takmičenja Premijer ženske lige BiH bez propusta. Domaćin obezbjedio sve uslove za odigravanje utakmice. Dolazak sluzbenih lica i gostiju na vrijeme. Organizacioni sastanak - brifing održan na vrijeme sa svim predviđenim službenim osobama i službama. Službeni predstavnik kluba domaćina na vrijeme dostavio smisak igrača sa sportskim legitimacijama i akreditacijama, dok gostujući predstavnik je predao spisak na A4 formatu ispisan rukom i bez sportskih legitimacija igrača i akreditacija službenih predstavnika. Uvidom u sportske legitimacije domaćina nije uočen nikakav propust. Gostujuća ekipa je dostavila osam ličnih karata igrača i na osnovu toga je izvršena identihikacija. Sa datom situacijom upoznat Željko Radonja. Utakmica počela na vrijeme, ali drugo poluvrijeme gosti izlaze na teren sa sedam igračica. U 53. minuti gostujuća igračica sa brojem 13 koja je ujedno i vratar ekipe, žali se na povredu lumbalnog dijela kičme, pri čemu ostaje ležati izvan terena za igru iza poprečne linije. Po isteku 3 minute, te kontatacije ljekara, da pomenuta igračica nije u stanju da nastavi igru, sudija je označio kraj utakmice. S obziro na to , da je gostujuća ekipa ostala sa šest igrača na terenu, kontataujem da je utakmica prekinuta u 57-oj minuti pri rezultatu 8:0 (8:0). Gosti i službena lica korektno dočekani i ispraćeni od strane domaćina. Slijedi detaljan izvještaj.

Emina 8 : 0 Gradina
SFK 2000 8 : 0 Radnik Bumerang
Iskra 4 : 0 Banja Luka
Lokomotiva 8 : 2 Alfa Modriča