Omladinac lako preko Majevice

Omladinac je, u 10. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu, ubilježio ubjedljivu pobjedu 4:1 nad posljednjeplasiranom ekipom na tabeli, Majevicom iz Lopara.

Početak prvog poluvremena donio je izjednačenu igru obje ekipe. Iako su domaći pokušavali napraviti priliku, gosti iz Lopara su pokazali da nisu došli sa bijelom zastavom, nego da pokušaju napraviti iznenađenje. U  27. minutu Nedeljković je ubacio loptu sa desne strane u kazneni prostor Majevice, najviši u skoku bio  je Ostojić koji udara loptu glavom, mladi Tomić, golman Loparana,  zaustavlja udarac, ali ne uspijeva da je uhvati,  i Ostojić ponovo najbrže reaguje i odbijenu loptu ubacuje u mrežu za 1:0. Ipak, slavlje domaće ekipe ne traje dugo, jer samo dva minuta kasnije, nakon odličnog pasa Bogdanovića, Prelić je spasio loptu da ne izađe izvan terena, što  odbrambene igrače Omladinca zbunjuje, ubacio loptu iza leđa, ona je prošla na drugu stativu gdje se najbolje snašao mladi Maksimović koji postiže svoj prvi pogodak za seniorski tim Majevice na zvaničnim utakmicama za rezultat 1:1. Do kraja prvog dijela nije bilo izglednijih prilika, tako da se bez promjene rezultata odlazi na odmor. U drugo poluvrijeme domaća ekipa ulazi borbenije i nakon samo dva minuta igre dolazi do vođstva od 2:1. Nakon propalog presinga gostujuće ekipe, slijedi duga lopta poslata od Cvjetinovića, koja je preletjela kompletnu odbranu Majevice, a najbrže je reagovao Jokanović, pobjegao odbrani, i poslao loptu iz leđa Tomiću. U 65. minutu Omladinac povećava prednost na 3:1 kada je Ostojić presjekao loptu, u kaznenom prostoru brzo uposlio Tadića, a on na suprotnoj strani primjetio i odigrao Jokanoviću, koji je iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu gostiju. Tačku na odličnu igru izabranici Velemira Marića stavljaju u 85. minutu. Napad je započeo kapiten Nedeljković, uposlio Ostojića, a on  pronalazi  Jokanovića, koji loptu šalje do  Tadića, a ovaj idealno upošljava Jeftića koji postiže svoj  prvi pogodak u dresu Omladinca, za konačni rezltat utakmice 4:1.

Iako su osvojena sva tri boda, ekipi iz Potočara to nije pomoglo da se pomjeri za njesto više na tabeli, tako da su i dalje na 11. mjestu.

„Imali smo mnogo teži posao nego što smo očekivali. Rezultat se dugo lomio. Ekipa Majevice je u  prvom poluvremenu  pružila snažan otpor. Kad smo pomislili da je otpor slomljen i poveli sa 1:0, u 27. minutu, brzo smo primili izjednačujući pogodak, već u 29. minutu. Nismo igrali, imali smo problem, jer nismo očekivali ovako čvrst sastav Majevice, koji se borio za svaku loptu. U drugom poluvremenu smo znatno bolje igrali i na samom početku smo povećali rezultat na 2:1, tako da smo dobili sigurnosti i počeli smo da igramo. Mlada ekipa Majevice je znatno pala u igri, posebno na sredini terena, što nam je donijelo još dva postignuta pogotka i par dobrih prilika koje nismo iskoristili. Mi pokušavamo da uhvatimo priključak za sredinu tabele i nadam se da ćemo uspjeti. Ekipi Majevice želim mnogo sreće u narednim utakmicama“,  kazao  je Nenad Cvijetinović, jedan od najboljih igrača u redovima Omladinca na ovoj utakmici.

FK Omladinac, Potočari

Omladinac (Potočari) –  Majevica (Lopare) 4:1 (1:1)

Stadion u Potočarima

Gledalaca: 50

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Ostojić u 27, 1:1 Maksimović u 29, 2:1 Jokanović u 47, 3:1 Jokanović u 65, 4:1 Jeftić u 85.

Žuti kartoni: Ristanić, Gajić, Ostojić (Omladinac), Ristić, Bogdanović, Ristanović, Bojić, Blagojević (Majevica)

Omladinac: Antić, Gajić, Ostojić, Damjanović, Ristanić, Radušić (od 52. Jeftić), Ilić, Jokanović (od 88. Đokić), Nedeljković, Cvjetinović, Tadić

Trener: Velemir Marić

Majevica: Tomić, Tešanović (od 68. Bojić), Đukić, Prelić, Ristanović, Blagojević, R.Ristić (od 81. Lj. Ristić), Bogdanović, Manojlović, Despotović, Maksimović (od 58. Tanacković)

Igrač utakmice: Boris Ostojić (Omladinac)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica